Jak si užít zbytek prázdnin i s pár drobnými v kapse?

Lucie Bryndová

Rozjeli jste to v červenci naplno, navštívili tucet fesťáků, vyrazili s kámošema na vodu, strávili pár prodloužených víkendů na výletech nebo se vydali z posledních peněz za dovolenou a jste skoro na suchu? Co udělat pro to, abyste si nemuseli na zbytek srpna půjčovat peníze od babičky nebo kamarádů nebo zůstat sedět doma na zadku o čínských nudlích a mohli si zbytek prázdnin ještě užít?

  1. Vyrazte za sportem ven. Pokud to je možné, pozastavte své členství ve fitku, které navštěvujete, vezměte si tenisky a vyrazte trénovat místo toho ven. Můžete si jít zaběhat a dát si s kamarády nebo partnerem kruháč v parku nebo můžete oprášit brusle a vyrazit na nějakou pěknou stezku či si jenom vzít karimatku na terasu a zacvičit si jógu nebo třeba pilates. Možností je celá řada. Záleží jenom na tom, jaký sport preferujete. Pokud vlastníte kolo, tak můžete vyrazit i na něm nebo si dát alespoň pořádnou procházku.
  2. Zajděte na akce se vstupem zdarma. Řada měst nabízí během léta mnoho skvělých akcí, na které je vstup zdarma. Ať už jsou to koncerty, výstavy nebo food festivaly. Tak otevřete Facebook a projděte si seznam událostí, které se v příštích dnech ve vašem okolí konají. Před akcí se doma najezte a napijte, aby vás nelákalo občerstvení, které se na akcích prodává, nebo si vymezte finanční limit, přes který si nemůžete dovolit jít a ten se pak snažte dodržet.
  3. Vyhýbejte se obchoďákům. Výlohy jsou velkým lákadlem, zvlášť když v nich vidíte nabídku sezónních slev. Pokuste se omezit návštěvu obchodních center na minimum, abyste se nenechali zlákat k nákupu věcí, které nutně nepotřebujete. Jakmile do nich vkročíte, jste v pasti, protože tam ty super boty nebo tričko za půlku prostě nemůžete nechat, že jo?
  4. Vezměte si flašku do parku. Kdo říká, že si nemůžete s menším budgetem užít prima párty s přáteli? Domluvte se a složte se na něco dobrého, co vám všem chutná, a udělejte si piknik v parku, vezměte si flašku třeba někam na střechu nebo na nějakou pěknou vyhlídku. Pořádá váš kamarád akci u sebe na chatě nebo doma? Nezdráhejte se přijmout jeho pozvání. Příště, až budete mít po výplatě, můžete pozvat kamaráda na oplátku zase vy k sobě nebo někam na drink ven.
  5. Choďte pěšky. Podcenili jste nákup celoročního kuponu na MHD a nezbyly vám peníze na dobití na další měsíc? Nezoufejte a zbytečně neriskujte pokutu. Když to jde, choďte pěšky.