Jak si vyrobit peněženku z kazety, si vyzkoušela Klára Vytisková

Redakce

Zóna, kde hlavním tématem byla letos kazeta, upoutala pozornost mnoha návštěvníků festivalu Colours of Ostrava. Ty tady našli nejenom skvělou zábavu či relaxaci, ale taky výborné jídlo a drinky, nebo také možnost vyjádřit svou kreativitu a udělat si zajímavý doplněk z recyklovaného platu či starých kazet v rámci kreativních recyklačních workshopů.

Kazeta, která se stala letos centrálním prvkem zóny H&M BLOCK, vyvolala skutečně veliký zájem a nostalgii. Staré kazety mohli návštěvníci obdivovat na artových instalacích, které se vytvářely přímo na místě.

Veliké oblibě se těšily také kazetové lampičky v pokojíčkách či kazetové květináče. V kreativní dílně si z nich návštěvníci vyráběli stylové peněženky, diáře a další módní doplňky. Během čtyř dnů se takto vdechl nový život 3800 kazetám.

„Kazet máme doma spoustu, teď z nich teda nejvíc pouštím svoji dceři pohádky. Ale peněženka, kterou jsem právě vytvořila, je taky skvělý nápad a myslím, že máme s dětma do budoucna novou zábavu,“ okomentovala svůj čas v upcyklačním kazetovém koutku zpěvačka Klára Vytisková. 

Doplňky a šperky se nevyráběly jen z kazet, ale i z víček od plastových lahví. Každý, kdo se zastavil, mohl být u recyklačního procesu, kdy se víčka nejdříve roztavila v jednom stroji na hmotu, v druhém získala nový tvar (malé kazetky, jak jinak) a pak už záleželo jen přání a fantazii – vyráběly se náhrdelníky, prsteny, klíčenky i náušnice.

Třeba takové jaké si nadšeně odnesla bloggerka a hudebnice Annet Charitonová. Mimochodem, šperků a doplňků vzniklo přes 4 600!

V zóně mohli návštěvníci taky ochutnávat některý z vynikajících koktejlů, burgerů a palačinek či lívanců s domácím karamelem. Pokud měli štěstí, obsadili si některý z útulných pokojíčků, které byly nejoblíbenějším místem pro relaxaci.

A když ne, pohupovali se do příjemné hudby skvělých DJů. Za mixovacím pultem se každý večer střídali Soulphonique, Sunpaja, Bazooka Joe, Eddie Mur, IM Cyber či Josef Sedloň, který jednou dokonce odehrál neuvěřitelný kazetový set.

Galerie: Dům ze zrcadel. Skvělý nápad, nebo děsivý výtvor?

Galerie: Nejkrásnější vitráže z celého světa

Témata:,