Jak ušetřit peníze podle horoskopu?

Eva Vogelová

Bezmyšlenkovité utrácení peněz vede k tomu, že si nikdy na nic nenašetříte. Přitom je ale třeba, abyste měli finanční zásoby na nečekané výdaje či koníčky. Jak můžete ušetřit větší finanční obnos, vám prozradí vaše znamení zvěrokruhu.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Jste impulzivní a riskujete. To je důvod, proč často nemůžete ušetřit peníze. Pro něco se nadchnete a hned to musíte mít. Nezáleží na tom, zda jde o nějakou věc či investici. Ušetříte peníze tak, že budete jednat s rozmyslem. Stanovte si částku, kterou chcete a jste schopní reálně ušetřit.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Většinu svých financí utrácíte s rozmyslem, ale občas vás přepadne touha koupit si něco zbytečného. Zahlédnete pěkné boty nebo se vám zalíbí nový iPhone a část svých našetřených peněz utratíte. V takovém případě se nemůžete divit, že se vám občas nedaří ušetřit větší obnos, i když na pokrytí základních výdajů většinou peníze máte. Přestaňte si kupovat drahé věci a hned ušetříte více peněz.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Neumíte moc šetřit. Občas se o to snažíte, ale dlouhodobě se nedokážete uhlídat. Nikde naplaťte kartou. Vyberte si tolik peněz, kolik chcete maximálně utratit za měsíc. S debetní kartou vůbec nemanipulujte, raději ji zašijte do polštáře, abyste s ní nemohli zaplatit nic navíc.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Hodně peněz investujete do svých blízkých. Není vám proti srsti platit nějaké výdaje svému partnerovi. Pokud chcete ušetřit, měli byste se trochu uskromnit. Zahajte s lidmi v jedné domácnosti soutěž – házejte do skleniček ušetřené peníze za měsíc, vyhraje ten, kdo jich tam bude mít nejvíc. Pokud žijete sami, zapojte do hry přátele.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Předtím, než za něco utratíte peníze, promyslete si, zda danou věc potřebujete a jestli se nedá pořídit jinde levněji.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pokud to ještě neděláte, měli byste myslet na vzdálenější budoucnost. Odkládejte si menší částky na důchodový věk, protože nelze spoléhat pouze na státní systém.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Kladete důraz na estetiku. Rádi se obklopujete hezkými věcmi a kvůli nim zbytečně utrácíte. Často si bohužel nemůžete pomoct. Pokaždé, když si pořídíte nepotřebnou věc, stejnou částku si odložte do prasátka. Pokud si pořídíte něco za pět set korun, dalších pět set korun schovejte. Pokud nebudete mít peníze na odklad, nemůžete si koupit svoji vysněnou věc.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Chcete si vydělat hodně peněz, takže se uchylujete k různým investicím. Ty vám však sežerou většinu vašich úspor. Měli byste se s investováním trochu brzdit, aby vám peníze zbyly i na potřebně věci.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Máte rádi cestování a poznávání nových věcí a aktivit. K tomu však potřebujete nějaké peníze. Stanovte si blízký cíl a začněte na něj šetřit. Když si ho budete neustále připomínat, odkládání peněz vám půjde mnohem snáz.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

S penězi zacházíte velmi zodpovědně. Předtím, než za něco utratíte větší výdaj, ujistíte se, že máte dost peněz do zálohy. Cítíte se dobře, když vám blízcí kryjí s financemi záda. Možná byste mohli zkusit trochu zariskovat a investovat, abyste si vytvořili alespoň minimální pasivní příjem.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Rádi pomáháte ostatním lidem. Občas pošlete menší finanční obnos někomu, kdo ho opravdu potřebuje. Zásobujete charity, útulky či své blízké. Vaše jednání je chvályhodné, ale měli byste myslet i na sebe a odkládat si alespoň několik stovek pro sebe na horší časy.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Nebojíte se práce, ale rozhodně se neštítíte utrácení. Pokud chcete ušetřit víc peněz, více pracujte, abyste se nemuseli uskromnit. Sežeňte si ke své práci ještě nějakou brigádu. Obětujte práci víkendy a finančně se vám povede mnohem lépe. Pokud více práce nehodláte dělat, kupujte si jen ty nejlevnější a nejpotřebnější věci, abyste mohli časem ušetřit více peněz.