Jak začínal Mário Petreje, autor výstavy Voayer

Michaela Maršálová

Mário Petreje je slovenský umělec, který se proslavil pořádáním dvou výstav - skutečných nahých žen a skutečných nahých mužů. Jak nastartoval svou kariéru?

Na začátku všeho byla víra a odhodlání se prosadit. Jak uvádí Mário Petreje ve své knize Já, Voayer, nikdy neměl vztah k penězům. A asi právě díky tomu je dnes tam, kde je.

Ačkoli měl v kapse jen pár drobáků a na krku dluhy, rozhodl se uspořádat velkolepou výstavu nahých žen. Stalo se tak v Bratislavě. Jen se svými dvěma bratry akci zpropagoval, všechno si zařídil a namontoval, sám napsal tiskové zprávy a rozeslal je do novin a taky se prošel s modelkami na vodítkách po městě, aby si ho všimlo co nejvíce lidí.

Dřina, kterou vynaložil před první výstavou, se vyplatila. Do povědomí lidí vstoupil jako „ten Voayer“.

Kapitál není vše

Od první výstavy uběhly už dva roky. Od té doby Mário připravil další čtyři výstavy, dvě v Bratislavě a dvě v Praze, a nyní se chystá vystavovat nahé lidi přímo na Václavském náměstí v legendárním Domě módy.

Pokud jste si tedy mysleli, že když chcete začít s nějakým projektem, musíte mít hodně peněz v základním kapitálu, můžete si vzít příklad právě z Mária. Stačí se jen nebát a tvrdě makat!

Podívejte se na naši reportáž z Výstavy skutečných nahých žen: