Jaká světová města navštívilo v roce 2018 nejvíce turistů?

Eva Vogelová

Cestování je dnes koníčkem spousty lidí lačnících po poznání. Není divu, že velká města jsou plná turistů. Jaké byla v loňském roce ta nejnavštěvovanější na světě?

  1. Bangkok

Na prvním místě se umístilo hlavní město Thajska. Bangkok v loňském roce navštívilo téměř dvacet dva milionů turistů, což je neuvěřitelné číslo. Nechápete, čím město přitahuje tolik lidí z celého světa? Není to těžké odůvodnit. Bangkok totiž dokáže uspokojit všechny potřeby různých turistů. Bohatí lidé zde najdou luxus a milovníci architektury historické i kulturní památky. Velkými paláci a chrámy se to tam jen hemží. Jedinci, kteří se vyžívají v gastronomii, si tady také přijdou na své. Hlavní město Thajska přináší největší potěšení hlavně těm, kteří preferují sexuální dobrodružství. Ti si tady patrně s thajskými dívkami užijí nejvíce ze všech.

  1. Londýn

Druhé místo si utrhlo hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. S počtem návštěvníků je těsně v závěsu za Bangkokem. V loňském roce ho navštívilo dvacet a půl milionů lidí. Ani v tomhle případě se není moc čemu divit, protože Londýn má výjimečnou atmosféru, které nedokáže téměř nikdo odolat. Londýn rozhodně nezapře svoji pestrost, co se týče jídla, historie, umění i nočního života. Málokoho toto město zklamalo, když ho navštívil.

  1. Paříž

Třetí místo patří hlavnímu městu Francie. V loňském roce ho navštívilo necelých osmnáct milionů turistů. Do Paříže se touží podívat každý zamilovaný romantik. To je pravděpodobně jeden z důvodů, proč jde o tak hojně navštěvované místo. Lidé sem jezdí hlavně za historickými a kulturními památkami. Kdo navštívil Paříž a nepodíval se na Eiffelovu věž, jako by tam vůbec nebyl. Podobně je to s muzeem umění Louvre, které se svojí rozlohou umístilo na třetí místo ve světovém měřítku. Paříž je pro umělce ráj.

  1. Dubaj

Na čtvrtém místě se umístilo hlavní město Dubaje, což je jeden ze Spojených arabských emirátů. Není se čemu divit, že ho v loňském roce navštívilo téměř sedmnáct milionů lidí. Dubaj je jeden velký luxus. Všichni si přejí alespoň několik dní za život být obklopeni luxusním prostředím. Součástí města jsou i Palmové ostrovy, které byly uměle vytvořeny. Připomínají palmy a mapu světa. Tímto a svojí architekturou světu město ukazuje své bohatství, o kterém už teď nikdo pravděpodobně nepochybuje. Do Dubaje můžete jet prakticky v jakémkoli ročním období a zima vám nebude. Slunečné počasí je tu celoročně. Pro milovníky nakupování je tohle město rájem. Prodávají tu věci, které byste jinde jen sotva našli a překvapivě se dají pořídit i za příznivou cenu.

  1. Singapur

Páté místo patří městskému státu v jihovýchodní Asii. Singapur v loňském roce navštívilo čtrnáct a půl milionů turistů. Jde o zvláštní místo, které je kombinací luxusu se spoustou úchvatných čtvrtí, přírodních koutů a atrakcí. Lidé, kteří hledají dobrodružství, se tady rozhodně nudit nebudou. Najdete tu spoustu mrakodrapů i významný světový přístav, který z dálky nepřehlédnete. Zajímavý design a velkolepost budov milovníky velkých měst vážně uchvátí.