Jaké mužské vlastnosti a dovednosti by se hodily ženám?

Eva Vogelová

Ženy by neměly popírat své ženství, ale v některých situacích by se jim hodilo, aby se chovaly trochu jako muži. Žily by šťastnější život, protože by se nikým nenechaly odbýt. Jaké vlastnosti a dovednosti by se některým ženám do života hodily?

  1. Sebejistota

Ženy jsou v životě obecně méně sebevědomé než muži. To je jeden z možných důvodů, proč na vedoucích pozicích sedí převážně pánové. Ženy by si měly více věřit. Pokud by některé byly sebejistější, dostaly by se v životě mnohem dál. Kdyby byly dravější, mohly by mít třeba lepší práci.

  1. Nadhled

Muži většinou neřeší všechno do detailů jako ženy. S maličkostmi si nedělají hlavu a jejich život je díky tomu klidnější. Neberou si tolik věci osobně a nemívají hysterické záchvaty. Ženy jsou obecně citlivější než muži. Často je to však na škodu, protože kvůli tomu je jejich život hektičtější. Emoce se jim občas mění jako počasí a často za to mohou hormonální změny. Do jisté míry by však vnímání svého okolí mohly ovlivnit. Život je krátký na to, abyste, dámy, řešily, že jste se špatně nalíčily, někdo se na vás křivě podíval nebo vá za vašimi zády pomluvil. Muži takové situace dokáží brát s nadhledem. Ženám by se žilo mnohem lépe, kdyby to dokázaly také.

  1. Přímost

Ženy jsou na rozdíl od mužů nečitelné. Dávají mužům náznaky a očekávají, že pochopí, co chtěly říct. Většinou to nefunguje a pánové vůbec nepochopí, co se dívky snaží říct. V těchto situacích vznikají nepříjemné spory. Bylo by lepší, kdyby ženy hned všechno řekly narovinu, aby každý pochopil, co tím chtějí ostatním sdělit. Muži rozhodně nemají důvod mluvit v hádankách.

  1. Vyjádření vlastního názoru

Mít vlastní názor je důležité, protože se dokážete za sebe postavit. Nezáleží na tom, že další lidé si o dané věci či situaci myslí úplně něco jiného. Důležité je, že se ostatním nepodřídíte. Budete moci být na sebe právem hrdé. Strach říct vlastní názor je spojený s nízkým sebevědomím. Ženy by si měly více uvědomovat svoji hodnotu. Spousta mužů s tím problémy nemá.

  1. Žádné výčitky z jídla

Diety jsou velkým tématem hlavně pro ženy. Chtějí se všem líbit a z toho důvodu se snaží hubnout. Někdy to nevydrží a nějakou sladkost si stejně dají, ale mají z toho výčitky svědomí ještě týden. Spousta mužů neřeší diety, i když mají špeky. Kašlete na ostatní, je důležité, abyste se líbily samy sobě. Tlak na ženy z hlediska krásy je větší než na muže. Snažte se mu nepodlehnout, pánové stejně moc nemají rádi vychrtliny. Pár kilo navíc vám krásu neubere.

  1. Sobeckost

Spousta mužů je zvyklá se starat pouze o sebe a zbytek nechávají na ženách. V některých případech muži chtějí, aby se dívky staraly i o ně samotné. Chovají se sobecky a ženě s ničím v domácnosti nepomohou. Dívky jsou ty, které mají tendenci o ostatní pečovat a sebe mají často až na posledním místě. Buďte také trochu sobecké a užívejte si života.