Jako jízda na slonu přes poušt. Chet Faker, hvězda Colours, vydává debut

Redakce

Australský elektrosoulový písničkář Chet Faker vydává 15. dubna debutové album Built on Glass. V živé podobě jej představí na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 17. do 20. července v industriálních Dolních Vítkovicích.

Poslechněte si Cheta Fakera: EP Thinking In Textures

Album přichází po povedeném EP Thinking In Textures, které může vzdáleně připomínat atmosféru nahrávek downtempového písničkáře a majitele ceny Mercury Jamese Blakea. „Někdo mou hudbu kdysi také popsal jako jízdu na slonu se sametovým sedlem přes poušť při západu slunce. Líbí se mě to, ale já raději říkám soul, i když tak docela pravda to také není, protože zároveň miluju techno,“ říká Faker.

Písničky na desku vznikly v Chetově domácím studiu, podle svých slov neměl na desku moc peněz. To ostatně odpovídá způsobu, jak se Faker "stal slavným": ještě před třemi lety kutil v garáži s elektrobeaty, dnes má za sebou úspěšné americké i britské turné. Stačilo docela málo: natočit pro pár přátel elektro cover No Diggity od Blackstreet a doslova zírat, jak se skladba jako šíří blogem The Hype Machine.

Velká potvrzená jména Colours of Ostrava 2014:

Robert Plant and the Sensational Space Shifters (UK), The National (USA), ZAZ (Francie), MGMT (US), Bastille (UK), John Newman (UK), John Butler Trio (Austrálie), Angélique Kidjo (Benin), Trentemøller (Dánsko), Seasick Steve (USA), Chet Faker (Austrálie), Emilíana Torrini (Island), Charles Bradley (USA), Jamie Woon (UK), The Asteroids Galaxy Tour (Dánsko), Ólafur Arnalds (Island). Celý seznam najdete zde. (sli)