Jako z pohádky? To těžko! Nakoukněte, jak to vypadá ve 3 nejděsivějších hradech Evropy

ahu

Jsou staletí staré a v jejich útrobách se odehrávaly ty nejhorší věci - znásilňování vesničanek, mučení čarodějnic, vraždění nevinných poddaných. Dnes v nich prý straší a lidem se tu dělá nevolno. O čem je řeč? O třech nejstrašidelnějších hradech v Evropě. Pokud jste slabé povahy, jezdit tam nemusíte - my vám ukážeme, jak uvnitř vypadají.

Hrad Bran, Rumunsko

Hrad Bran se nachází v jedné z nejdivočejších oblastí Rumunska – a zároveň v místě, které je nejvíce opředeno strašidelnými legendami. Hrůzu budící stavba se totiž tyčí nad temnými transylvánskými lesy a coby sídlo nebývá přisuzována nikomu menšímu než legendárnímu upíru Drákulovi, rspt. Vladovi III., jehož osobou se spisovatel Bram Stoker při tvorbě krále vampírů inspiroval. Právě na hradě Bran Vlad Tepeš napichoval své nepřátele na kůly a nechával je stahovat z kůže, zatímco snídal opodál.

Hrad Moosham, Rakousko

Rakouský hrad hrůzy pochází ze 13. století, kdy byl postaven jako pevnost nedaleko města Moosham, a má za sebou opravdu krušnou minulost. Přezdívá se mu také Čarodějnický hrad, a to proto, že zde sídlil tribunál pro potírání kacířství. Mnoho nevinných žen bylo ve zdejších sklepeních mučeno a posléze zavražděno! Právě v prostorách bývalé mučírny si návštěvníci často stěžují na strašidelné zvuky, omdlévání či pocity chladu a husí kůži. Z okolních lesů se navíc prý ozývá vlčí vytí, ale tato zvířata se v oblasti dávno nevyskytují. Místní věří, že jde o vlkodlaka.

 

Leap Castle, Irsko

rský hrad Leap bývá záhadology považován za ten vůbec nejděsivější na světě. Údajně je postaven na pohřebišti keltských druidů. Je tu místnost, které se říká Murder Hole Room a v ní je na zdi tmavá skvrna, již nelze nijak vyčistit. Během rekonstrukce se v místním žaláři našly ostatky 150 lidí a jejich duchové tu samozřejmě obchází. Nejpopulárnějším je žena v rudých šatech a s dýkou v ruce, která hledá pomstu za to, že byla do hradu zatažena, brutálně znásilněna a následně zavražděna. Na celý pozemek pak má dohlížet bytost zvaná Elementál, napůl ovce, napůl člověk, stvoření, které má místo očí černé otvory a hnilobně páchne. Místo na dovolenou jako dělané!