Jaký byl George Harrison z The Beatles? Dozvíme se z velké biografie

Redakce

Jestli vás zajímá kytarista The Beatles George Harrison (1943 – 2001), pak vás možná potěší informace, že o jeho životě nyní vycházi kniha Za zamčenými dveřmi

Rozměrná biografie sleduje Harrisonovu životní cestu plnou zvratů a konfliktů detailně, od nesmělých začátků ve školní kapele až po postavení světové hudební superhvězdy. Sleduje Harrisona jako duchovního hledače, fanouška Formule 1 i mecenáše UNICEF. Jako člověka, který toužil kráčet k Bohu, jeho trasu však lemovala nejrůznější pokušení.

http://www.youtube.com/watch?v=OiuDrVvu-MU

Odbočky Harrisonovy cesty vedou třeba do Hamburku, himálajských ášramů nebo skrytých útočišť na Havaji. Sledujeme na ní životní příběh kytaristy, důležitého představitele světové kultury své éry, ale také neúnavného duchovního hledače, manžela a otce, zdráhavé superhvězdy a písničkáře, který občas těžce hledal inspiraci, zatímco jindy jako by ho osvítilo samo nebe. Pro většinu lidí zůstává nejoblíbenějším a také nejtajemnějším Beatlem. Někdy byl milý a vřelý, jindy zase až krutě upřímný.

Kniha vychází dílem z dobových materiálů, dílem z rozsáhlých původních rozhovorů s Harrisonovými blízkými a spolupracovníky, pohled autora, novináře Graema Thomsona je často kritický.  (sli)

Ukázka z knihy: 

„George něco míchal ve studiu a v tom za ním přišel McCartney,“ vybavuje si Geoff Wonfor. „Řekl něco jako: ‚To zní ale pěkně, Georgi. Kde ses, prosím tě, tohle všechno naučil?‘ A George po něm jen loupl okem a zavrčel: ‚Ty si na mě nepamatuješ? Já byl ten druhej zprava.’”