5 typů čarodějnic, které byste měli znát

mim

Když se řekne čarodějnice, pravděpodobně se vám vybaví stará žena na koštěti s bradavicí na nose a černou kočkou na rameni. Ne všechny čarodějky tak ale vypadají. Vybrali jsme pro vás pět druhů čarodějnic, které byste podle nás měli znát.

  1. Tradiční. Tyto čarodějky se hlásí ke starému řemeslu, vzývají své předky a odkazují se k folklóru. Pracují s místem, kde se nacházejí, a s jeho historií a místními duchy.
  2. Gardnerian. Gardnerian Wicca je praktikování umění Wiccy, kterou v padesátých letech minulého století založil Gerald Gardner. Ti, kteří praktikují gardnerianskou Wiccu, mají silné vazby na přírodu, zpochybňují společenské normy a mají mnoho rituálů, které jsou základem jejich praxe. Abyste byli gardnerianskou čarodějkou, musíte být iniciováni, členové se nemohou iniciovat sami.
  3. Alexandrian. Tuto Wiccu založili v šedesátých letech Alex a Maxine Sandersovi. Je to britská odnož Gardnerianu. Mají mnoho společného, jen příslušníci tohoto řádu ještě navíc praktikují kabalu. Čarodějky se scházejí o novu, o půlnoci a na svátky Sabatu.
  4. Mořské. Pracují s mořem a vodou obecně, mezi elementy, se kterými čarují, patří například mušle a písek. Cítí napojení se sirénami.
  5. Kuchyňské. Magii praktikují v kuchyni. Milují vaření a rády vytváří magické teplo domácího krbu. K vaření používají různé byliny a esence z vlastních zdrojů.