James Blunt je i počtvrté mistrem světa v naříkání

josefmartinek

Pár sladkých slovíček, něžný hlas a vystrašený kukuč. Tak se roky prezentuje James Blunt. Řada fanynek mu to stále baští, takže proč zkoušet něco nového? Jeho čtvrtá deska Moon Landing je stejný kýč jako všechny předchozí.

James Blunt sice tvrdí, že nové album Moon Landing vznikalo jinak než ty předchozí, výsledek tomu ale příliš neodpovídá. Jedenáctipísňová nahrávka nabízí typickou Bluntovskou směsici přeslazených balad a "odlehčených" kytarovek.

Poslechněte si Jamese Blunta v Youradiu

První singl Bonfire Heart sice zabodoval (poslechněte si ho) a v Británii patří z hlediska umístění v tamním singlovém žebříčku dokonce k nejúspěšnějším zpěvákovým písničkám, nenucený projev z pilotního hitu se však Jamesovi na zvuk celé desky přenést nepodařilo. Když příliš netlačí na pilu, nedopadá to s ním úplně zle, ušitrhající zážitek však přináší další sada rádobydojemných ploužáků. Bluntův hlas totiž v utahané poloze zní (pořád) zoufale kýčovitě, neuvěřitelně křečovitě a nepřirozeně. Nejeden posluchač tak hrůzou vytřeští oči/uši už při poslechu albového otvíráku Face The Sun, podobné je to i při několika dalších podobně vystavěných skladbách v čele s otravně se táhnoucí Sun On Sunday

http://www.youtube.com/watch?v=M-DYoaJ6C4I

Snad jedniným cajdákem, který nepůsobí jako úmyslně ukňouraný kalkul, je závěrečný a relativně příjemný song Blue On Blue. Vyloženým průšvihem neskončily ani svižněji laděné kousky, kde zní Blunt docela uvolněně, James Blunt - Moon Landingtakovou The Only One si možná budete broukat spolu s autorem. To je ale všechno.

Deska Moon Landing se snad ani nedá brát vážně, až příliš je z ní cítit snaha za každou cenu znovu lámat srdce a co nejjednodušší cestou oslovit nenáročné posluchače. Což jistojistě nebude ani tentokrát moc těžké. Bohužel.

James Blunt – Moon Landing
Vydavatelství: Atlantic
Celkový čas: 43:18
Seznam skladeb: Face the Sun, Satellites, Bonfire Heart, Heart to Heart, Miss America, The Only One, Sun On Sunday, Bones, Always Hate Me, Postcards, Blue On Blue

Témata: