Jamie Cullum, miláček českého publika, natočil jazzovou desku

Redakce

Britský pětatřicetiletý zpěvák Jamie Cullum přichází s novou deskou Interlude. Zhruba rok a půl od vydání podařeného alba Momentum fanouškům nabízí čistě jazzový repertoár. S tím má bohatou zkušenost, jazz do své hudby mísil vždycky, navíc na BBC Radio 2 má už tři roky jazzový pořad.

Rozhovor s Cullumem z Colours of Ostava 2013: Ne, s Mádlem si mě nepletou

Na albu je dvacnát písniček, převážně klasik z období, kdy se jazz formoval. Jako singl vydavatelství vybralo Don’t Let Me Be Misunderstood, ve které zpívá legendární jazzový zpěvák a skladatel Gregory Porter. Dále tu hostuje například i Laura Mvula.

“Během posledních let jsem díky své práci poznal mnoho zajímavých jazzových hudebníků. Jedním z nich byl i Ben Lamdin, producent, který vystupuje pod uměleckým jménem Nostalgia 77. Jsme s Benem stejně staří, vyrostli jsme i na stejné hudbě. Nejprve jsme v jeho malém analogovém studiu na severu Londýna pracovali na nových aranžích písní, následně si objednali hudebníky a začali zkoušet. Po několika týdnech jsme zašli do studia, kde jsme během pouhých tří dnů nahráli celkem šestnáct skladeb, v mnoha případech a první dobrou,“ říká Cullum. Poslechněte si trailer k albu a poslechněte si Culluma v Youradiu. (red)