Jamiroquai, funky a nuda

Jana-Moravcova

Pět let čekali fanoušci kapely Jamiroquai na novou desku. Po takové pauze nyní Jay Kay a spol. nabízí materiál, který bohužel hlad po dynamice legendární funky kapely neutiší. Necháte si zajít chuť rovnou, nebo dáte Rock Dust Light Star šanci? Tak či tak, čeká vás nelehký boj, během něhož se budete těžce prokousávat deskou, která nadchne až v bonusových přídavcích.

Co všechno se člověku vybaví, když se řekne Jamiroquai? Buffalo Man, Jay Kay, funky, nápad, radost z hudby, tanec… Většina položek z tohoto seznamu se ale zdá být po poslechu novinkového alba minulostí. Nahrávací pauza byla pro Jamiroquai asi příliš dlouhá; Rock Dust Light Star zkrátka nezní vůbec tak živě a pozitivně, jak jsme bývali zvyklí. Zdlouhavě se táhne donekonečna natahovaným tuctem čtyř a pětiminutových tracků bez dílčích vyvrcholení. Sedmá studiová deska zmiňované kapely nemá pointu ani jako celek, ani v rámci jednotlivých skladeb.

Tohle už jsme přece někde slyšeli
Když začíná All Good In the Hood (

).

Podívejte se na White Knuckle Ride

Ani vlivy jiných žánrů (rock, dance pop) nezbaví skladby nudného kabátku, a tak se možná po několika skladbách přistihnete, jak bezradně sedíte, klepete prsty o desku stolu, sem tam si podepřete hlavu a celou dobu si říkáte, jak je možné, že Rock Dust Light Star dopadla právě tak. Zkusíte otočit knoflíkem volume doprava, ale nestane se nic. Hlasitost nevzbudí život ani v rockových kytarách Hurtin‘ (připomíná

). Proč tyhle tři rozverné a zábavné kousky, společně s další bonusovou Hang It Over, nezařadili Jamiroquai do základní verze?

Skalního fanouška, jenž na sedmou studiovku Jamiroquai trpělivě čekal, nejspíše Rock Dust Light Star Jamiroquia - Rock Dust Light Starnijak zvlášť nezklame. Pro ty ostatní postrádá celé album dynamiku; tedy pokud během poslechu desky nechcete se svým mladším sourozencem procvičovat sledování hodin.

Jamiroquai – Rock Dust Light Star
Vydavatelství: Universal Music
Celkový čas: 52:06
Seznam skladeb: Rock Dust Light Star, White Knuckle Ride, Smoke And Mirrors, All Good In the Hood, Hurtin’, Blue Skies, Lifeline, She’s a Fast Persuader, Two Completely Different Things, Goodbye to My Dancer, Never Gonna Be Another, Hey Floyd

Témata: