Jan Burian křtí Jinou dobu. Točila se na mobil, z postele a s mladými hudebníky

Redakce

Písničkář Jan Burian zítra, v neděli 29. března, v pražském Divadle Archa pokřtí novou desku Jiná doba, na které s ním pracovali hudebníci vesměs o generaci mladší: jeho syn Jiří Burian, Dva, Jan P. Muchow, Martin Kyšperský z Květů, Viliam Béreš, Petr Marek ze skupiny Midi Lidi, Mikoláš Růžička z Republic of Two, Ondřej Ježek a OTK, písničkáři Bonus či Kittchen. Ti všichni dostali k dispozici skladbu a svobodu s ní naložit dle libosti. Nové aranže a nahrávky vznikaly v různých studiích, profesionálních i domácích, ale i v obýváku a na nahrávací přístroje všeho druhu včetně mobilního telefonu. Většinu písní tak „vyjadřovací prostředky současnosti“ posunuly do světa elektroniky a dodaly jí novou energii.

Nikdy jsem si nemyslel, že jde takto točit deska. Jedna píseň začala vznikat v posteli, kam jsem si instaloval mikrofon a notebook a začal si jen tak broukat. Dvakrát se také stalo, že z původní nahrávky mi aranžéři odstranili klavírní doprovod a natočili k hlasu hudbu s úplně jinou harmonií. Cítili zkrátka mou durovou písničku mollově, tak proč ne,“ říká Burian.

Evoluce, jak ji cítí DVA

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/194189097″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Holka, jak ji předělal Kittchen

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/194189516″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Jiná doba
Ve škvíře (Jan P. Muchow), Do Portugalska (Viliam Béreš), Inflagranti (Jiří Burian), Evoluce (Dva), Kvalifikace (Bonus), Do ráje  (Daniel Fikejz), Cizí holka (Kittchen), Podvečerně (Martin Kyšperský), Noční tanec  (Jiří Burian), Odložený případ  (Jan Štolba), V srdci Maca (Mikoláš Růžička), Starý rocker (Ondřej Ježek – OTK), Ráno  (Petr Marek – Midi Lidi), Jiná doba (Karel Vepřek)