Jana Lota a Niceland společně v Roxy


Rok 2008 přinesl debutová alba dvou mladých muzikantů, přesněji muzikanta a zpěvačky. Niceland i Jana Lota jsou novými, leč již uznávanými tvářemi letošního roku, což stvrzuje jejich nominace na výroční cenu TV ÓČKO v kategorii Objev roku. Teď společně vystoupí v pražském klubu Roxy.

Oba se nacházejí na začátku své kariéry v showbyznysu, ale jejich hudební začátky a cesty k úspěchu jsou velmi odlišné. Zatímco Jana Lota vystudovala konzervatoř, hrála po klubech s kapelami, postupně se prokousávala a sbírala cenné zkušenosti, Michal Motyčka alias Niceland si doma brnkal na kytaru, občas složil písničku, kterou strčil do šuplíku. Jednoho dne se rozhodl zkusit štěstí a přihlásil se do soutěže Coca-cola PopStar, kterou vítězně prošly kapely jako 100°, UDG nebo Temperanto. Jít do takové soutěže sám jen s kytarou a bez zkušeností s vystupováním vyžaduje notnou dávku drzosti. Ale drzost v kombinaci s velkým talentem dělá zázraky, a ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Niceland vyhrál. Nyní už má za sebou svojí kapelu, první klip a s deskou Little Black Book objíždí republiku.

Jana Lota se na svém autorském debutu s názvem Lidi může pochlubit spoluprací s Wohnoutem Matějem Homolou nebo akademickým rapperem Otou Klempířem z J.A.R.

Niceland s Janou se poznali přes jejich společného producenta Yardu Helešice (ex-Support Lesbiens) a hned spolu napsali písničku, která vyšla na Janině albu. Do oka si padli tak, že v současné době je pojí i jiná pouta než jen hudební. Dalším plodem jejich spolupráce je společný vánoční koncert v pražském klubu Roxy 16. prosince 2008 od 19:00. Vstupenky jsou k dostání jen na místě za 100 Kč.

Jana Lota – Lidi

Niceland – Come On

Témata: