Jana Lota dělá na nové desce


Jana Lota je po vydání debutové desky s názvem Lidi považována za jeden z největších objevů tuzemské pop-rockové scény. Včera se představila na společném vánočním koncertě s Nicelandem v pražském klubu Roxy.

Jak jste si užila koncert v Roxy?
Bavilo mě to, jako vždycky, ale dnes to bylo znatelně vypjatější. Za posledních pár měsíců jsem zažila několik životních událostí a změn, o kterých píšu ve svých textech. A někdy to nejsou věci zrovna příjemné.

Jaké byly vaše hudební začátky, kdy vám bylo jasné, že tohle chcete dělat?
Dělala jsem muziku už od šesti let, ale klasiku. V patnácti přišla první kapela, poznala jsem živé nastroje, tu energii, a bylo hotovo.

Během studií na konzervatoři jste spolupracovala s více známými kapelami a muzikanty. Která ta spolupráce vám dala nejvíc?
Každá spolupráce měla něco do sebe. S Wohnouty to bylo super, s Matějem už jsme se znali dřív, když jsme s kluky z Divokýho Billa měli kapelu. A on asi po dvou letech přišel, že uděláme desku. Sice nám to trvalo asi rok a půl, ale dobrý. Dělali jsme spolu texty i hudbu. Co bylo hodně zajímavé, byl Daniel Landa. To už bych asi nikdy nejela.

Proč?
Mám k tomu takovej morální postoj. Myslím si, že to, jak začínal, v něm svým způsobem pořád je, ta psychika je stejně nastavená. A na Vltava Tour to bylo vidět, i v publiku.

Jak vznikala deska, kterou jste psala s Matějem Homolou?
Když za mnou Matěj přišel, že má taky pár věcí a že bychom to mohli dát dohromady, sebrali jsme se ještě s pár lidmi a jeli na čtrnáct dnů na chatu do jižních Čech, k vodě. Kytary, piano – tam vzniklo pár věcí, a pak jsme pokračovali u něho na chatě. Takže všechno v klidu, v přírodě. Bylo to fajn.

A jaké máte plány do budoucna?
Teď dělám nové věci na desku, která vyjde příští rok v září. Některé z nich zazněly i dneska na koncertě, dvě jsem udělala s Nicelandem. Mám teď kapelu plnou skvělejch muzikantů, kteří zahrají všechno, a baví je to, co jim nosím. Mám už dva skvělé producenty, takže se budu muset rozhodnout a jednoho vybrat… Zatím neprozradím, o koho se jedná. Každopádně ta deska bude hlavně z mých věcí, takže bude osobnější a taky o poznání tvrdší.

Témata: