Janek Ledecký připravuje desku Žentouru, první po 22 letech

Redakce

Zpěvák Janek Ledecký připravuje spolu s baskytaristou Honzou Černým finišují s přípravami nového alba skupiny Žentour, prvního od roku 1991, kdy vyšla jejíposlední deska Žentour 005 s hitem Proklínám. Autorem hudby všech písníček je Černý, texty napsal Ledecký. Dalším členem kapely je také bubeník Štěpán Smetáček, který působil i v doprovodné skupině sólově vystupujícího Ledeckého.

Poslechněte si Žentour v Youradiu

"Kapela se v nové tvorbě přiklání k současnému rockovému zvuku a méně přímočarým textům, Jankův hlas uslyšíme v rozmanitých polohách," řekla manažerka kapely Štěpánka Kubíčkovává s tím, že na podzim příštího roku se kapela chystá na velké turné po Česku a Slovensku. Několik koncertů by ale měl Žentour odehrát už letos na jaře.

Spolupráci s Žentourem obnovil Ledecký v roce 2009, když se skupinou vystoupil v rámci svého tradičního turné s názvem Sliby se maj’ plnit o vánocích. Podmínkou "reinkarnace" kapely od Ledeckého spoluhráče Černého bylo to, že skupina bude dělat na nových věcech a nebude omílat staré hity.

Žentour založil v roce 1981 jazzově zaměřený klavírista Jan Šulc, který mu zpočátku ponechal název své předchozí formace Hemenex. Debutové album Žentour 001 vyšlo v roce 1987, poslední Žentour 005 v roce 1992. Ledecký působil v Žentouru od roku 1982. (sli)