Janu Kirschner inspirovala babička. Desku pojmenovala po jejím stromu

Redakce

S novou autorskou dvojdeskou přichází slovenská zpěvačka Jana Kirschner. Pojmenovala ji Moruša a spojila na ní celkem osmnáct "klasických" a "popových" muzikantů ze Slovenska, Česka a Anglie. Ti s Janou nahráli více než sto minut autorské hudby. Texty jsou dílem samotné Kirschner.

Projekt rozdělila do dvou alb, Moruše čierna a Moruše biela. V listopadu vyjde bílá část, příští rok pak černá. Shina z vydavatelství Slnko Records však dodává, že album by ráda poslala do světa i ve společném dvojbalení.

Poslechněte si Janu Kirschner v Youradiu

"Dlouho jsem cítila, že symbolem tohoto projektu by měl být strom. Strom pro mě znamená dětství, moji zem, moji řeč, moji identitu. Věděli jsme ale, že dostat sto minut hudby na jedno album není reálné. A v tu chvíli se mi v hlavě objevila Moruše. Strom, který znám ze zahrady mojí babičky. Černá a bílá. Dvě alba, dva světy. A bylo to,“ popisuje Jana Kirschner genezi názvu nahrávky.

Producentem celého projektu je Eddie Stevens, zpěvaččin partner, jenž stál i za její předchozí výbornou řadovkou z roku 2010 Krajina rovina. S albem se v kompletní sestavě představí na slovenském turné, dvě zastávky bude mít i v Česku. (sli)