Jarní detox prospěje každému, tvrdí kapela Toxique


Ze zamračených dní vás zaručeně vysvobodí kapela Toxique se svou „Jarní detox tour“. Tahle mladá skupina s Andělem na poličce sklízí úspěchy se svým albem, vítězí v hitparádách a oslnila i hudební akademii. O tom, že Toxique jsou skvělá koncetní kapela, se mohli včera přesvědčit i rozdovádění diváci v pražském Paláci Akropolis.

Už když návštěvníci Akropole vkročili do sálu a na pódiu uviděli mezi rozestavěnou aparaturou gauč se stolkem a lampou, tušili, že na ně nečeká koncert jako každý druhý. A měli pravdu. Ačkoliv vystoupení skupiny Toxique začalo s téměř hodinovým zpožděním, o pořádnou show nouze nebyla. Zpěvačka Klára Vytisková, sama mezi čtyřmi muži na pódiu, zahájila písní My Dear. Mezi prapodivně oblečenými kolegy působila nejextravagantněji a současně nejenergičtěji; svůj projev doplňovala soucitnými gesty a bavila obecenstvo a hlavně velmi dobře zpívala.

Klára rozdávala sladkosti a půjčovala korunku
Diváci za své vstupné dostali ale ještě další bonusy. Klára rozdávala sladkosti, půjčovala svou korunku a hlavně byla neustále v kontaktu s publikem. Během představení si stihla několikrát vyměnit oblečky a vyměnila ho dokonce i svému gauči na pódiu, který byl neustále v obležení. Na začátku písně F* Business na sebe navlékla baletní sukýnku a předvedla kousek progresivního baletu. „Pokud to nebude připomínat balet, tak proto je to progresivní,“ uvedla zpěvačka své rádoby baletní vystoupení. Podobné překvapení čekalo diváky i na závěr koncertu při skladbě Two Sides, kdy se na pódiu Klára objevila coby rapperka. Zaplněný Palác Akropolis její show náležitě oceňoval.

Poslechněte si Two Sides

Zbytek kapely zůstal ve stínu ďábelské zpěvačky jen zdánlivě. I klukům se podařilo celý sál rozhýbat a dokonce i rozezpívat. Kromě skladeb z alba Toxique, mezi kterými nechyběl ani současný hit Honey, zaznělo i několik nových songů. Škoda jen, že jednotliví členové dostali víc prostoru až v samotném závěru – během přídavku se krátce projevili klávesista Vilém Béres i bubeník Roman Vícha.

Poslechněte si Honey

Toxique
5. května 2009, Palác Akropolis, Praha

Témata:, , ,