Jaromír Nohavica pochválil rappera Zverinu. A zahostoval si v jeho hiphopu

Redakce

Folkový písničkář Jaromír Nohavica se opět pustil do spolupráce s hiphopovým kolegou. Po hostovačce na písničce Já tam byl od jihlavských Pio Squad se jeho „rap“ objevuje ve skladbě Nebo ze Zverinovy čtvrté desky Ženy, Víno, Rap. Slovenský hudebník tu hovoří o nejisté situaci ve světě a poukazuje na schopnost lidí zničit všechno, co se zničit dá.

První indície o možné spolupráci se objevily už před rokem, kdy se Zverina pochlubil na Facebooku mailem od Nohavici: „Zverino, až teď jsem narazil na tvé Umelecké delo (třeté deska, pozn. red.) a udělalo mi velkou radost. S Janou, co mi pořádá koncerty, jsme ho brousili noční cestou z polské Toruně celých 5 hodin a hodně nás potěšilo. To, že někdy něco spolu uděláme, platí stále. Jsi dobrý.“

Zverina měl samozřejmě radost. „Kontaktoval jsem ho a komunikovali jsme spolu přes maily. Po nějaké době jsme se shodli na hudbě, kterou vyprodukoval Mugis. Jarek vymysel téma a poslal první nástřel, já jsem napsal svoje části, a když měl nedávno koncert v Bratislavě, skladbu jsme nahráli. Je to propojení stylů, generací a krajin,“ dodává Zverina. (red)