Jděte na Nic proti ničemu a pusťte si nové Midi Lidi

Redakce

Viděli jste film Protektor? Chodíte občas na koncerty do klubů? Pak vám jméno Petr Marek nebude cizí. Režisér a muzikant Marek má v současné době na scéně dvě želízka v ohni: autorskou drsnou komedii Nic proti ničemu a novou desku Operace "Kindigo!" s kapelou Midi Lidi.

Do zábavného i seversky drsného filmu o tom, že dobré záměry kazí nekompatibilia týmu, který se o ně snaží, ego a nevyřčené křivdy, obsadil mimo jiné svou hudební kolegyni z kapely Kazety Johanu Švarcovou. O hudbu se sice postaral tým Midi Lidí, žádná písnička z nové ani starších desek ale ve filmu nezazní.

Pro minimalistický pop protkaný computery tedy raději sáhněte do krabičky s fotkou bizarní rodinné slavnosti s nápisem Operace "Kindigo!".

"Chtěli jsme natočit hezky pitomou taneční desku, což se nám podařilo. Víc než před tím jsou na ní vyloženě písničky a oproti našim tradičním sloganovitým popěvkům mají i delší texty," říká o albu Midi Lidí, kteří na koncertech hrají sklonění nad laptopy, Petr Marek. Marka s Prokopem Holoubkem v kapele nově doprovází "živý" bubeník Tomáš Kelar, jenž nahradil multiinstrumentalistku Markétu Lisou.

"Z osobních důvodů se rozhodla zůstat mimo. Přemlouvali jsme ji, ať s námi ještě jede turné, ale neuspěli jsme. Rozhodně ale zůstává naším čtvrtým členem," vysvětluje Marek. Dodává, že na albu i tak zazní nejvíc živých nástrojů v historii kapely.

Film Nic proti ničemu jde do kin 13. října 2011, deska Operace "Kindigo!" je venku od konce září. Ukázky včetně legrační hitovky Na co nesmíš zapomenout si poslechněte třeba na soundcloudu kapely. (sli)