Je váš milostný život katastrofa? Čtěte 10 rad, jak to změnit

Redakce

Však my to známe - máte pocit, že váš milostný život je v troskách. Neustále narážíte na samé idioty, a když už se objeví někdo slušný, po pár měsících to vyšumí. Přestaňte se litovat, udělejte následujících deset věcí a hned bude líp.

 1. Nebuďte na sebe moc tvrdá
  Prvně si připusťte, že vztahy jsou těžké a najít toho pravého je dřina. To, že se vám to ještě nepodařilo, z vás nedělá podřadnou lidskou bytost.
 2. Odpusťte si
  Pokud se budete pořád přehrabovat ve starých chybách, nikam se neposunete. Hoďte je za hlavu, chybovat je lidské. Už jste se poučila a tím to končí.
 3. Rozviňte schopnost sebekritiky
  Zamyslete se nad tím, jestli když vám už třetí kluk dal kopačky s tím, že jste až příliš tvrdohlavá a urážlivá, na tom náhodou nebude i trocha pravdy. My víme, není to lehké přiznat, ale většinou platí, že když si nic nenalháváte, váš život se o dost zlepší.
 4. Přeberte si, jestli nepřemýšlíte moc negativně
  S tou sebekritikou to zase nepřehánějte. Jasně, že se občas cítíte hnusná, tlustá, blbá a jako holka, kterou nikdy nikdo nemůže milovat, ale to je totální nesmysl. Takové myšlenky musí pryč z vaší hlavy.
 5. Starejte se o sebe
  Po čase se člověk prostě tak nějak přestane snažit. Je nám jasné, že nechodíte jako bezdomovec, ale kdy jste byla naposledy u kadeřníka nebo si koupila něco nového na sebe? Tvrdit, že vzhled ve vztazích nehraje roli, je pokrytectví. Když budete vypadat dobře, budete se tak také cítit.
 6. Starejte se o svou práci
  Zdánlivě to spolu nesouvisí, ale práce tvoří většinu vašeho života. Pocity bezbřehé mizérie určitě jen prohlubuje, pokud jste v ní nespokojená, nešťastná nebo se tam nemůžete realizovat. 
 7. Uvědomte si, s kým se stýkáte
  Určitě to nefunguje tak, že když vyměníte single kámošky za partu biomatek, okamžitě se na vás nalepí ženich. Pokud ale většinu času trávíte ve skupině lidí, co pořád jen kalí, chodí na ta samá místa, baví se o těch samých věcech a vztahy neberou moc vážně, je jasné, že to ovlivní váš přístup k životu i to, jak vás zbytek okolí bude vnímat.
 8. Sestavte si seznam věcí, co od vztahu očekáváte a přes které naopak nejede vlak
  Upravená image, vhodní kámoši a naboostované sebevědomí jsou sice fajn základ, ale pokud potřebujete kluka, se kterým se budete vídat alespoň třikrát týdně, a přitom budete pořád chodit na rande s lidmi z jiných měst, kvalitní vztah si nikdy nenajdete. Mějte jasno v tom, co ano a co ne, a neustupujte.
 9. Zklidněte se
  Alespoň, co se randění týče. Když potkáte někoho super, chcete do toho skočit samým štěstím rovnou po hlavě. Zkuste to nedělat a nic neuspěchat.
 10. Vyhledejte profesionální pomoc
  Zní to strašně, že? Ale přiznat si, že možná máte nějaký problém, trauma, blok, se kterým si sama nedokážete poradit, je základ a rozhodně se není za co stydět.

Muži nesnáší „princezny“ a prozradili, jaké věci jsou pro ně varování. Děláte jich víc, než si myslíte

Michaela hejtuje: Co muži nikdy nepochopí aneb těžký život s PMS