Je vaše kočka tlustá, ale nechce běhat? Tady je 6 způsobů, jak ji přimět k pohybu

Pavla Gabrhelíková

Ono se to lehko řekne: Je tlustá a musí se hýbat. Ale jak k tomu tu kočku v bytě přimět? My víme, jak to máte těžké, proto pro vás máte těchto šest nápaditých rad.

  1. Žádné pamlsky. Kočičí dobroty jsou velmi kalorické, proto je na obalu doporučená denní dávka. Dokud nebude vaše kočka ve formě, projevujte jí lásku pohlazením, ne jídlem.
  2. Laser. Jestli máte hravou kočku, kupte laser a pořádně ji s ním prožeňte po bytě! Možná tím utrpí vaše vybavení, ale vaše kočka bude žít dlouhý a zdravý život.
  3. Víc prostoru. Kočky rády skáčou do výšky. Proto pro ně udělejte různé průlezky a vysoko přivrtané poličky. I když se na nich budou chtít celý den válet, budou na ně muset nejdřív vyskočit. A každý pohyb se počítá.
  4. Voda a miska s granulemi. Kočka se většinou po jídle ráda napije. Abyste svou línou kočku přiměli k pohybu, umístěte jí na každou stranu bytu jednu misku. Jednu s vodou, druhou s granulemi.
  5. Živá svačinka. Dávejte misku s granulemi (nebo něčím voňavým, atraktivnějším, ale zároveň málo kalorickým, jako je třeba kuřecí maso nebo ryba) kočce na zem a zase vysoko na poličku. Za jídlem bude skákat nahoru a dolů.
  6. Nízkonákladové hračky. Umístěte krabice, kam to jen jde. Kočky je milují. Budou skákat dovnitř a ven a cupovat je. Pokud máte dvě, budou na sebe v krabicích číhat.