Jennifer Lopez a.k.a. dospělá zpěvačka písniček pro teenagery

KatarínaStraková

Jestli někdo na nové desce neposouvá své hranice ani o milimetr, je to čerstvá pětačtyřicátnice Jennifer Lopez na A.K.A. Na pomyslném prodejním pultu má několik pěkných kousků, vyprodat krám se jí ale (zase) nepodaří.

Už titulní píseň stejnojmenné novinky A.K.A. (Also Know As – neboli) napovídá, že půjde o tuctový pop. Jennifer Lopez se alespoň nesnaží mlžit a zapracovávat svůj materiál do intelektuálního trojobalu, z něhož by pitomost stejně vytekla bokem. Místo toho přímočaře uvádí posluchače do žánru. Svým způsobem je obdivuhodné, že se čtyřiačtyřicetiletá žena nebojí zpívat songy pro teenagery o prvních láskách, nestálých vztazích a sexu; díky producentskému zpracování tu kupodivu nepůsobí trapně, naopak vytváří něco, co na určenou cílovou skupinu zcela jistě zabere.

Poslechněte si JLo v Youradiu

Osmé řadové album se ovšem předchozím nahrávkám velmi podobá. Je jednoduché, sebevědomé, a když Lopez nenechá příliš vystoupit svůj protivný a uječený hlas, působí na něm vcelku sympaticky. Na svůj věk ale také velmi nevyrovnaně.

Celkem pěkná skladba o lásce a touze Never Satisfied je skvěle vystavená, balada Let It Be Me skrz zajímavé kombinace kytary a smyčců dovedně předává emoce a silná Emotions z pera Chrise Browna a Chantal Kreviazuk zní díky preciznímu zpracování velmi uvěřitelně. To jsou světlé momenty, pak ale přijde kupa přebytečné hudby. First Love tematicky asociuje Džíny Lucie Vondráčkové, titulní singl I Luh Ya Papi, kterým Jenny v březnu předznamenala vydání novinky, je nedostižně prvoplánový, navíc s nevkusným videoklipem v pozadí. A skladba Tens má ten nejtuctovější námět, jaký kdy svět slyšel.

JLo se na novince pustila do mixu dance, R’n’B, hip hopu a popu. I když jednotlivé žánry velmi dobře skládá a všechno jí do sebe víceméně zapadá, celku chybí trocha nadhledu nebo alespoň nějaké „poslání“. Je to škoda, protože soudě podle řady rozhovorů to tahle zpěvačka má v hlavě docela dobře srovnané.

JLo – A.K.A.
Vydavatelství:
Capitol
Celkový čas: 52:26
Seznam skladeb: A.K.A., First Love, Never Satisfied, I Luh Ya Papi, Acting Like That, Emotions, So Good, Let It Be Me, Worry No More, Booty, Tens, Trobeaux, Expertease, Same Girl 

Témata: