Jennifer Lopez, nažhavený jazýček a umcaca duc duc

Jana-Moravcova

Dvojnásobná matka Jennifer Lopez chytá ve svých jedenačtyřiceti druhou mízu. Zbrusu nové album Love? se v médiích přetřásá už od podzimu, kdy se poprvé začalo šuškat o datu jeho vydání. Nakonec se dostalo ven před pár týdny. A budeme-li upřímní, klidně mohlo zůstat ve studiu. Přišli bychom jen o třepající se pozadí v rytmu dvacetiletých popových princezen.

Poslechnete-li si novou desku Jennifer Lopez Love?, zřejmě vás napadne otázka, pro koho vlastně vznikla. Pro zpěvaččiny vrstevnice asi těžko, o dekádu až dvě mladší ženy si zase v dnešní pop-taneční produkci dokáží vybrat povedenější kousky. Že by tedy pro dívenky, které si kupují trička s flitrovou výšivkou a míří na svou první diskotéku? Zřejmě.
I tak ale zůstává rozum stát nad tím, proč Jennifer Lopez pracovala tak dlouho na desce plné bakelitu, vykrádaček, syntezátorů a hlasových umělotin.

Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I´m Into You

Šanci předvést svoje schopnosti dostal na novinkovém albu Love? celý zástup velkých jmen. Kromě producentů typu The Dream, hvězdné dvojky StarGate či Trickyho Stewarta najdeme v dlouhém seznamu i Lady Gaga. Ti všichni mají na svědomí hypermoderní dance-popový sound v podobě, jakou u latinsko-americké krásky slyšíme vůbec poprvé.

Dostali jsme ji do hitparád
Vliv nejžhavější produkce je ve všech dvanácti skladbách silně patrný, stejně tak i záměr dostat Jennifer znovu a za každou cenu do světových hitparád. Povedlo se, stačí se podívat třeba do žebříčků na Kouli.

Disko trendy jsou slyšet už v prvních tónech úvodní On the Floor. Ze skladby Llorando Se Fue od Los Kjarkas, kterou v roce 1989 jako hit Lambada proslavili Kaoma (

snaží vytřískat poslední zbylý sexappeal. První plán s klíčovým samplem hlavní linky se docela povedl, taneční hitovka funguje jak vyšitá. Bez pomoci známé melodie by to ale šlo jen těžko.

Jennifer Lopez feat. Pitbull – On the Floor

Jediná chvilka, kdy se J-Lo poprvé důstojně připomene jako skvělá zpěvačka, přijde až v sedmém tracku Until Beats No More, jenž se nejvíc podobá skladbám z minulých alb. Druhý a poslední, o třídu méně povedený pokus o pěveckou exhibici následuje až v předposledním tracku Starting Over.

Jennifer Lopez – Until Beats No More

http://www.youtube.com/watch?v=yceNoL8jivc

Celá tahle legrace se ale samozřejmě neobešla bez počítače. Proč, proboha, už i Jennifer Lopez používá vokodér? Jako by dnes bez umělých úprav hlasu nemohla vzniknout žádná taneční deska. Syntetické tóny jsou slyšet dokonce i v Good Hit či I‘m Into You s rapperem Lil Waynem.

Jennifer Lopez – Good Hit

Laciný dojem pak dotváří i lascívní J-Lo ve videoklipech k singlům. Nažhavený jazýček a podprsenka ven se pro dámu jejího věku nehodí, a nespraví to ani námitky typu „proč to neukázat, když je tak sexy“. Body navrch nepřidá ani produkce, která přebíhá mezi R‘n‘Popem a osmdesátkovým diskem, do Jennifer Lopez - JLove? něhož Lopez třepe pozlaceným pozadím, jako kdyby si odmítala připustit, že tohle má už dávno za sebou.

Jennifer Lopez – Love?
Vydavatelství: Universal Music
Celkový čas: 46:58
Seznam skladeb: On The Floor (feat. Pitbull), Good Hit, I’m Into You (feat. Lil Wayne), (What Is) LOVE?, Run The World, Papi, Until It Beats No More, One Love, Invading My Mind, Villain, Starting Over, Hypnotico

Témata: