Jeptiška vyhrála italský Hlas. Je to urážka showbyznysu, myslí si konkurence

Redakce

Vítězkou italské talentové soutěže The Voice (Hlas) se stala mladá sicilská jeptiška Cristina Scucciaová, která na pódiu interpretovala světové hity v řádovém rouchu a ortopedických botách. Pětadvacetiletá žena způsobila senzaci už během konkurzů, kdy měla porota naslepo hodnotit její výkon. Záběry překvapených porotců, kteří s otevřenými ústy hledí na řádovou sestru zpívající píseň od Alicie Keys, na internetu viděly desítky milionů lidí (zpráva).

Pětadvacetiletá jeptiška se v soutěži propracovala až do čtvrtečního finále, v němž porazila tři své soupeře. Pod rychlovkou se podívejte, jak zpívá písničku What a Feeling z Hříšného tance. Diváci ji ocenili i přesto, že se nadále hodlá věnovat především práci v klášteře poblíž Milána, kde pečuje o děti.

Bezprostřední Scucciaová podle italských médií velmi pomohla lepšímu vnímání katolické církve. Už v prvním kole, když na dotaz porotkyně vysvětlovala, co by na její vystoupení řekli ve Vatikánu, žertovala o očekávaném telefonátu od papeže. Podle ní je zpěv jen další formou šíření boží zvěsti. „Mám dar a o ten se chci podělit,“ řekla už na začátku soutěže.

Jeptiška ale měla kromě řady fanoušků i své kritiky. Podle některých odborníků vyhrála spíše kvůli mediálnímu rozruchu, než díky pěveckým kvalitám. Třicetiletá zpěvačka Emma Marroneová, sama vítězka talentové soutěžě, pak její úspěch nazvala „urážkou showbyznysu“. (red)

http://www.youtube.com/watch?v=YbUlT7f8CmM