Jessie J přiznává, že do první ligy má ještě daleko

josefmartinek

Pouhý rok po komerčně neúspěšné desce Alive přichází Britka Jessie J se svou třetí studiovkou Sweet Talker. Je na ní slyšet, že tentokrát jde zpěvačce HLAVNĚ o hity a v některých písničkách má jasně americký zvuk. Jako kdyby se tak potvrzovalo, že o identitě v současném popu Jessie J pořád nemá jasno.

Jessie J není na Alive živá, ale vyšťavená, psali jsme před rokem, když britská zpěvačka Jessie J vydala druhé album, které se zdaleka nepřiblížilo úspěchu předchozího Who You Are s hity jako Price Tag či Domino. Po sbírce plné tuctových melodií se zpěvule zavřela do studia znovu, aby zaváhání odčinila. A novinkou Sweet Talker se jí to daří tak napůl.

Poslechněte si Jessie J v Youradiu

Ne že by Jessica Cornish, jak zní její pravé jméno, přišla do popového světa s něčím novým – vlastně se jen veze na vlně současných trendů – tentokrát však alespoň nabízí hity a deska posluchače zabaví. Koneckonců první retrem říznutý singl Bang Bang, který s ní nazpívaly v současnosti frčící kolegyně Ariana Grande a Nicki Minaj a trochu připomněl jinou slavnou ženskou spolupráci Lady Marmalade, okupuje hitparády ještě teď.

Ten druhý Burnin‘ Up je pro změnu roztančený a jeho klip, v němž se to hemží vypracovanými těly, i hostování rappera 2 Chainze zase potvrzuje, že Sweet Talker cílí hlavně na americký trh. Ostatně Jessie J si pozvala výhradně zámořské hosty – kromě zmíněných ještě houslistku Lindsey Stirling, jež vypomohla v baladě Loud, a rappera De La Soula.

Přesto se zdá, že Jessie J vlastně pořád neví, co chce: sympaticky to přiznává v temné Masterpiece s velkolepou aranží: Pořád se mi občas stává, že spadnu na pusu, ale nemůžu si dovolit hrát na jistotu/Chtěla bych být s těmi nejlepšími, ale to mi bude ještě chvíli trvat, zpívá. Vedle povedených hitovek ve středním tempu – refrén úvodní Ain’t Been Done připomene její největší hit Price Tag, hitem na první dobrou je i trpká Said Too Much – ale zařadila i nevzrušivé, nekonfliktní písničky typu Seal Me With A Kiss, kde sklouzává k frázím Vezmi si mě, miluj mě svými rty, zabij mě, umlč mě polibkem nebo zbytečné cajdáky typu závěrečné Get Away.

Po několika přehráních tak může posluchač desku odložit s tím, že album je sice bohaté na hity, ale není na něm nic, co by ve svém rejstříku neměly i jiné popové zpěvačky. Jessie J svou roli v popu zatím opravdu ještě hledá. Otázkou zůstává, zda to s třetí deskou není už nějak dlouho.

Jessie J – Sweet Talker
Vydavatelství:
Universal Music
Celková délka:
44:50
Seznam skladeb:
Ain’t Been Done, Burnin‘ Up, Sweet Talker, Bang Bang (feat. Ariana Grande, Nicki Minaj), Fire, Personal, Masterpiece, Seal Me With A Kiss (feat. De La Soul), Said Too Much, Loud (feat. Lindsey Stirling), Keep Us Together, Get Away

Témata: