Ještě, že už vyšly z módy! Mrkejte na bláznivé a doslova vražedné podprsenky Torpédo

Redakce

Máte dojem, že posledních několik let je móda naprosto šílená? Jenže ona byla bláznivá vždycky. Trend tzv. bullet bras neboli podprsenek typu torpédo to jasně dokazuje.

Móda 50. let minulého století má něco do sebe a tak není divu, že i dnes ji mnohé dámy napodobují. Kočičí oči, rudé rty, natočené vlasy, ženské siluety, to vše vypadá prostě dobře. Zejména na tom posledním si tehdy ženy dávaly obzvláště záležet, a tak se zřejmě podivným bullet podprsenkám podařilo stát se hitem.

Když se řekne bullet bra, nám se jako první vybaví Ursula Andress ve filmu Desátá oběť. Tam se totiž krásná herečka promenáduje ve stříbrných plavkách, co mají v podprsence zabudované malé hlavně, které tato femme fatale neváhá používat ke kosení svých nepřátel.

Jinak též zvané Torpédo, se špičaté podprsenky trčící několik centimetrů před jejich nositelku nosily až do konce 60. let, pak ale někdo upozornil, že už je to vážně moc. Móda se navíc změnila ve znamení volné lásky a rozpustilých hippies, takže upjatě stažená a dokonale souměrná postava á la přesýpací hodiny už nebyla tolik v kurzu.

Tuto bizarní fashion vymoženost si tak dnes můžete už jen nechápavě prohlížet v naší galerii. 

VIDEO: 2000 let vývoje podprsenky

5 faktů o podprsenkách, které jste fakt nevěděli