Jiří Suchý a Eva Pilarová budou hosty festivalu Trutnoff

Redakce

Festival Trutnoff hlásí další posilu. Po zpěvačce Patti Smith a herci Elijah Woodovi se návštěvníci mohou těšit na vystupení Jiřího Suchého. Ten si podle organizátorů přiveze celý orchestr z divadla Semafor a jako host v rámci jeho pásma vystoupí Eva Pilarová, která v populárním divadle v šedesátých letech společně s Waldemarem Matuškou a Karlem Štědrým působila. 

„Je to malý zázrak. Pan Jiří Suchý se po asi osmiletém domlouvání nechal letos konečně přesvědčit a na festival přijede. Potkávali jsme se při různých příležitostech. Popovídali jsme si, ale přesto to nikdy nedopadlo. Jednou tomu zabránila rekonstrukce topení, jindy Amerika či divadelní stávka. Když mi letos zatelefonoval své rozhodnutí, okomentoval jej slovy, že kdybychom to už po těch letech konečně neuskutečnili, byla by to ostuda,“ říká zakladatel festivalu Martin Věchet.

Spolu s Evou Pilarovou, které se už Trutnoff festivalu několikrát zúčastnila, zazpívají své slavné písničky včetně například duetu Sup a žlůva. „Když jsme Evě Pilarové zatelefonovali, jestli by přijala pozvání jako host Jiřího Suchého, nedovolali jsme se. Když nám vzápětí volala zpět, řekla, že jí poté, co viděla nepřijatý hovor od Martina Věcheta, vyschlo v krku, ale pozváním na festival byla potěšena. Zároveň se ji prý ulevilo, protože tentokrát bude „jen“ jako host a nebude to jen na ní,“ říká současná pořadatelka Marta Věchetová.

Trutnoff proběhne v areálu Na Bojišti 14. – 17. 8., vstupenky stojí 1200 Kč. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=81btap7Dxjg