Johnny Rotten ze Sex Pistols vystoupí na Colours of Ostrava

Redakce

Zpěvák legendární punkové skupiny Sex Pistols John Lydon známý pod jménem Johnny Rotten vystoupí na festivalu Colours of Ostrava (14. – 17. 7. 2011). Zahraje se svou kapelou Public Image Ltd.

"Kapela vznikla v roce 1978 po rozpadu Sex Pistols a nabídla zvuk zcela vzdálený punkovým výkřikům: více experimentální, založený na pomalejších temných basových rytmech, spojující avantgardní rock, dub, reggae i noise," řekla dramaturgyně festivalu Zlata Holušová, podle které jsou raná alba Public Image Ltd. považována za jedna z nejzajímavějších a nejvíce inovativních v postpunkové éře.

Skupina po řadě personálních změn ukončila svoji činnost v roce 1992. "Předloni se ale na koncertní pódia vrátila a její velkolepý comeback zažije i Ostrava," řekl mluvčí pořadatelů Jiří Sedlák.

Lydona doprovodí bubeník Bruce Smith, který hrával s Björk, multiinstrumentalista Lu Edmonds a basista a klávesista Scott Firth.

Lydon se již publiku v ČR představil s obnovenými Sex Pistols, kapela se v roce 1996 zastavila v hale na pražském Výstavišti.

Dalšími hvězdami jubilejního desátého ročníku Colours of Ostrava budou Nick Cave s projektem Grinderman, senegalský zpěvák Youssou N’Dour, The Horrors nebo Apollo 440.