Jordin Sparks má bezva hlas. Zabila ho ale (hrozným) komerčním r´n´b popem


Pro někoho je Jordin Sparks rychlokvaška z celostátní, ostře sledované pěvecké soutěže American Idol. Jiní ji považují za mladičkou krásku s hudebním talentem a bezva hlasem. Pravdou nicméně je, že devatenáctiletá Jordin se svou novou deskou Battlefield po hudební stránce hodně klesla.

Jordin SparksPodobně jako dříve Kelly Clarkson, i Jordin Sparks vzbudila po svém vítězství v American Idol velký rozruch. A o šest let později se stala americkým miláčkem číslo jedna. Natočila ostře sledované eponymní album, kterého se prodalo milion a půl výlisků. Byl to velký úspěch. Jak se povedla druhá deska s názvem Battlefield?

Jordin Sparks aneb Líbezná hračička hudebního průmyslu
Při prvních tónech mnozí s úsměvem zavzpomínají na Robin Sparkles z jednoho amerického seriálu. Jordin má totiž nejen podobné příjmení, ale i zvuk alba připomíná produkci, jakou měla na svědomí Robin. Prvoplánový syntetický pop „přikrášlený“ r´n´b soundem dělá z dvanácti skladeb (adeptů na místo na desce bylo třicet) děsivě kýčovitou směsici procítěných balad (Was I the Only One), hypermoderních songů (S.O.S.) či "cool" písniček podle diktátu současného r´n´b (Walking On Snow). Celé dohromady to působí směšně a prvoplánově. Dojem je o to horší, když zjistíte, že album Battlefield nemusí být tak docela prací hudebních vydavatelů a skupiny producentů. Jordin totiž kromě zpěvu také písničky píše a autorsky se podílela i na některých kouscích z této novinky (The Cure, Emergency).

Poslechněte si píseň Walking On Snow

http://www.youtube.com/watch?v=UqeLHGXSL8s

Poslechněte si píseň Battlefield

Je škoda, že mladičká Jordin Sparks utápí svůj talent a hlas v bezbřehém bahně komerčního r´n´b popu. Má rozhodně na víc, než jen slepě vydělávat na slávě, kterou jí přede dvěma lety vynesl American Idol. Devatenáctiletá zpěvačka tak prokazuje spíše marketingový než veskrze hudební talent.

Jordin Sparks – Battlefield
Vydavatelství:
Sony BMG
Stopáž: 56:02
Skladby: Walking on Snow, Battlefield, Don’t Let It Go to Your Head, S.O.S. (Let the Music Play), It Takes More, Watch You Go, No Parade, Let It Rain, Emergency (911), Was I the Only One, Faith, The Cure

Témata:,