„Jsme bio produkty,“ řekli Gott a Urbanová vyprodané Lucerně

Lubos-Prochazka

Dva tisíce lidí všech věkových kategorií, od dětí po důchodce. Tak vypadala v úterý večer pražská Lucerna, kam v rámci česko-slovenského turné zavítali Karel Gott (71) a Eva Urbanová (49). "Jsem rád, že jsem se do staré dobré Lucerny vrátil," řekl Kouli Gott, který překvapil hlasovou formou.

Ano, je to už "dědoušek", jak o Karlu Gottovi říkají někteří jeho spolupracovníci. Faktem ale je, že zpívání mu jde pořád. Některé písničky má sice posazené níž než dřív, v řadě hitů  – třeba v Stokrát chválím čas nebo C`est la vie – ale žene svůj Eva Urbanová a Karel Gott v pražské Lucerně. foto: ČTKtenor do výšek jako za mlada. O hlasové formě původem rockerky Evy Urbanové netřeba pochybovat. V Lucerně, kam se Gott vrátil po deseti letech, ale bylo jasně vidět, že daleko větší zájem mají přítomní o jejího kolegu.  

Poslechněte si rozhovor Koule.cz s Karlem Gottem o návratu do Lucerny

Koncert zahájila kapela Boom! Band, doplněná smyčcovým orchestrem, s patnáctiminutovým zpožděním. Gott a Urbanová se na pódiu objevili za tónů písně Fantom opery.
"Zpíváme zásadně živě, přírodně, takže jsme takové bio produkty," přivítali se s Lucernou. Pak se na scéně pravidelně střídali a sázeli publiku své hity. Urbanová přitom vůbec nezpívala operu, ale svůj "srdcový" pop a rock.
V závěru první části koncertu si oba umělci střihli dva zakázané hity z Gottova repertoáru, Kam tenkrát šel bratr Jan a Hej, páni konšelé, jako duety. Celý hudební večer pak zakončili společnou písní Když vítěz mává nám (předělávka The Winner Takes It All od ABBA). Dunící kapela a perfektně nastavené mikrofony byly celou dobu důkazem, že zvukaři "tady" umí.

Květiny, tanec a slzy
Kdo jde na Gotta, ví, co uvidí a uslyší. Kdo ho poslouchat nechce, na jeho koncert nechodí. A tak je Gottovo publikum jedna velká a vlídná rodia. S desítkami květin a dárků chodily k pódiu děti, maminky i babičky. Při každém hitu se mladí i starší vlnili Karel v části koncertu vystoupil jen v košili a vestě. foto: Koule.czv bocích, nahlas zpívali a skandovali. Někteří dokonce při legendárních písních plakali dojetím, že je po tolika letech slyší živě – a to přímo od "božského Káji". Publikum zkrátka dostalo to, co ho baví.

Nalaďte si Božské rádio – rádio, které hraje jen písně Karla Gotta

Během večera si nešlo nevšimnout, že Karel Gott vypadá na svůj věk pořád dobře. Aby také ne, letos mu diamantovým práškem vyčistili jeho keramické zuby, nechal si trochu probarvit vlasy a pečuje více o svůj obličej. Sám přiznává, že se začal jinak oblékat. "Nosím teď hodně mikiny a vesty, sak už jsem se za život nanosil dost."
Další koncert Gotta s Urbanovou je v pražské Lucerně ve středu 10. listopadu večer. Sestřih odvysílá o Vánocích Česká televize.

Podívejte se na Gotta, jak na turné zpívá Stokrát chválím čas

 

Témata:, ,