Jste single a štve vás to? Zapněte si tyto 4 filmy a trochu se vám uleví

Redakce

Momentálně nikoho nemáte a jste z toho smutní? Pusťte si následující filmy, které vás na chvíli utěší. Možná si konečně uvědomíte i to, že single život není žádná katastrofa.

Jíst, meditovat, milovat (2010). Snímek natočil režisér Ryan Murphy. Příběh pojednává o ženě, která se radikálně rozhodne změnit svůj život. Podala žádost o rozvod, na rok opustila práci a začala cestovat. Snaží se probudit své já a najít samu sebe. Radikálně změnila životní styl. Procestovala několik zemí a na Bali získala to, co chtěla. Hlavní hrdinku si zahrála Julia Roberts. Samu herečku natáčení tohoto snímku natolik okouzlilo, že se začala hodně zajímat o hinduismus. Na konci příběhu si sice hlavní postava najde přítele, ale v zásadě tam o vztah s druhým moc nejde. Jedná se spíše o to, že hlavní postava Liz Gilbert se učí žít sama se sebou. Tohle by vám mohlo pomoci, pokud jste single. Uvědomíte si, že i když jste bez partnera, můžete naplno žít.  

Sex ve městě (2008). Film natočil Michael Patrick King. Čtyři kamarádky prožívají luxusní život v New Yorku. Dokonale si rozumí, ale přesto je každá trochu jiná. Carrie hledá muže na celý život, Charlotta touží po dítěti, Miranda po slibné kariéře právničky a Samantha po pěkných chlapech. Všechny milují módu a touží po dokonalém sexu. Útěchou pro vás by mohlo být, že vztahy opravdu nejsou jednoduché ani ve filmu. Carrie si chtěla vzít pana Božského, ale on jí utekl od oltáře a ona zažila opravdová muka, která ji na nějakou dobu vyřadila úplně z provozu. Z toho vyplývá, že někdy je opravdu lepší být single, protože špatný vztah může člověku úplně rozbourat život. Samantha nad vztahy s muži nadobro zanevřela, vystačí si totiž naprosto sama se sebou. Tedy kromě toho, že má častý sex s náhodnými muži. Tady vidíte, že i single život může mít své klady.

Prázdniny (2006). Snímek natočila režisérka Nancy Meyers. Příběh má dvě hlavní hrdinky – Amandu (Cameron Diaz) a Iris (Kate Winslet). Obě se zamilovaly do špatných mužů, kteří jim zlomili srdce. Rozhodnou se, že než aby se utápěly doma v depresi, raději odjedou na Vánoce na druhou stranu světa. Vymění se, každá bude bydlet v domě té druhé. Amanda a Iris se náhodně našly přes internet, ujistily se, že v blízkosti nejsou žádní chlapi, kteří by jim mohli depku ještě prohloubit, a vyrazily na cestu. Nakonec si však na výletě muže najdou. Předtím jsou odhodlané se svým single životem něco podniknout. Nechtějí sedět doma na zadku a trápit se tím, že jsou samy. To by pro vás mělo být menší inspirací k tomu, abyste se také vzpamatovali.

Titanic (1997). Film natočil režisér James Cameron. Titanic jste už možná viděli, ale na něj se dá dívat v těžkých chvílích neustále. Dva mladí lidé Jack a Rose se do sebe zamilovali na lodi Titanic. Lásku jim okolí nepřálo. Poté co loď narazila do ledovce, prožívali oba těžké chvíle při boji o život. Rose se zachránila a to co se stalo s Jackem, už nejspíš víte také. Možná to zní trochu divně, ale útěcha z toho pro vás plyne taková, že můžete být rádi, že jste takovou katastrofu v životě nezažili. Není nakonec lepší být single, než aby vám vaše láska takhle tragicky zahynula? To je něco, co by vás nadosmrti poznamenalo.

3 osudy slavných kurtizán, které si to rozdávaly s vlivnými lidmi

10 demotivačních citátů pro životní realisty