Justin Bieber: Doufám, že Anna Franková by byla belieber

Redakce

Kanadský zpěvák Justin Bieber se stal terčem kritiky po páteční návštěvě amsterodamského muzea jedné z nejznámějších obětí holocaustu, Anny Frankové. Do návštěvní knihy totiž napsal, že doufá, že Franková by byla jeho fanouškem. "Bylo to skutečně velmi zajímavé. Anne byla skvělá dívka. Doufám, že by byla belieber," napsala devatenáctiletá hvězda do návštěvní knihy. Slovem belieber se Bieberovi fanoušci častují.

Řada uživatelů Facebooku, na němž muzeum o Bieberově návštěvě informovalo, však komentář považovala za urážlivý. Zpěvák si podle nich chce oběť nacistického režimu přivlastnit. "Anne Franková jako belieber? To je jedna z nejvíce samolibých věcí, co jsem kdy četla," napsala na například Tania Saez Pintová. Stovky dalších komentářů vyznívaly podobně.

Židovka Anne Franková se narodila v roce 1929 ve Frankfurtu nad Mohanem a o pět let později odešla spolu s rodiči před nacistickým režimem do Nizozemska. Během války se tam rodina několik let skrývala a Anne si vedla deník, který je dnes jedním z nejznámějších svědectví o holocaustu. Nakonec byl však jejich úkryt prozrazen. Anne zemřela v roce 1945 v koncentračním táboře Bergen-Belsen. (sli)