K vodě se psem? Jasně! Máme pro vás 4 tipy, kam jet

karolinabranikova

Náhlý příchod tropických veder vás jistě přivedl na myšlenku letní koupačky. Jestli ale sdílíte domácnost se čtyřnohým mazlíčkem, bylo by nefér ho nechat v tomhle horku doma. Máme pro vás čtyři tipy, kde se můžete se svým chlupáčkem osvěžit společně.

Ovčáry

Zatopená pískovna Ovčáry je jedním z několika přírodním koupališť v okolí Konětop na Mělnicku. K nádrži se z Prahy dostanete autem za půl hodinky a kromě parkovného už vám nic nebrání v hledání místečka uprostřed borovicových lesů nebo na písčitých plážích. I přes to, že jsou Ovčáry oblíbeným místem pejskařů dychtících po osvěžení, je voda čistá tak, jak jen správné přírodní koupaliště může být. Na březích najdete několik stánků s občerstvením, chatovou osadu Kačer, volejbalové hřiště nebo si můžete vyzkoušet vodní lyžování a wakeboarding. 

Harasov

Další místo na skvělou koupačku se svým čtyřnohým miláčkem najdete v obci Harasov na Kokořínsku. Dvanáct kilometrů od Mělníka najdete útulný rybík lemovaný pískovcovými skalami. Vyvalit se tu můžete na travnaté nebo písčité pláži a osvěžit se v čisté a chladivé vodě. Koupání je tu na vlastní pěst, takže vás nebude nikdo hlídat ani vybírat vstupné. Nedaleko je i občerstvení, les a skalní sklepy a byty, které tu zůstaly jako poslední vzpomínky na hrad ze 14. století. 

Sadská

Lesy, písek, sluníčko a čístá voda. To je pískovna Sadská, ke které se dostanete za necelou půl hoďku z Prahy. Čtyři hektary čisté vody obklopené plážemi a stánky s občerstvením rychle upoutají pozornost váši i vašeho chlupatého mazlíčka. I když se k jezeru sjíždějí davy z blízkého i dalekého okolí, na zalesněných březích se dá vždy najít ukrytá pláž nebo místo ke slunění. Díky snadnému a mělkému přístupu do vody si tu zaplavou i ty nejmenší rasy a vy budete mít dost času na osmělení. 

Dobříň

Krásnou přírodní dog friendly pískovnu najdete také tři kilometry od Roudnice nad Labem. Dobříň patří k jedné z největších střerkopískoven u nás a kvůli těžbě se tak vykoupete jen na západním břehu. Nemusíte se ale bát, že by vás dolování surovin nějak obtěžovalo, pískovna je naštěstí dostatečně velká. Vy i váš čtyřnožec se tu můžete potápět, rybařit a koupat se i na Adama.