Kabát chce do zářijového koncertu vydat album

Redakce

Skupina Kabát se pokusí do 13. září, kdy na pražském Vypichu pořádá Po čertech velkej koncert 2, vydat nové album. „Na Vypichu určitě zahrajeme nové písničky a rádi bychom tak pokřtili novou desku, byl by to takový bonus pro fanoušky,“ řekl kytarista Ota Váňa s tím, že na zatím bezejmenné album je již v podstatě hotová hudba a čeká se jen na texty Milana Špalka.  

Kabát si v Praze zopakuje Po čertech velkej koncert

Desky Kabátu tradičně patří k prodejním trhákům, posledního studiového alba Banditi di Praga z roku 2010 se v Česku a na Slovensku podle tuzemské pobočky vydavatelství EMI prodalo přibližně 60 tisíc kusů. Zájem je i o koncerty. 60 tisíc lidí dorazilo i na Vypich pžed pěti lety. „Předprodeje na letošní září zatím vypadají dobře, zdá se, že dorazí více lidí než před pěti lety. Moc si toho vážíme,“ dodal Váňa.

Před vystoupením Kabátu rozehřeje publikum Lo Hrůzová, vítězka soutěže Hlas ČeskoSlovenska, a dánská skupina D-A-D. V souvislosti s koncertem kapela vyhlásila soutěž pro fanoušky o kytaru Jolana Tornado – model Kabát Vypich 2014. Psali jsme o ní tady. (sli)