Kabát si v Praze v září zopakuje Po čertech velkej koncert

Redakce

Skupina Kabát si 13. září 2014 zopakuje Po čertech velkej koncert v Praze na Vypichu, kam před čtyřmi lety dorazilo 60 tisíc lidí. Vstupenky se začínají prodávat 13. 11. 2013.

Poslechněte si Kabát v Youradiu

"Vypich I. byl pro nás – a doufáme, že i pro fanoušky – naprosto výjimečný zážitek a po zralé úvaze jsme se rozhodli si toto místo a tento princip zopakovat," vzkazuje kapela. Jako host se na koncertě představí dánská spřátelená rocková kapela D.A.D.. Nejlevnější vstupenky stojí 399 Kč, koupíte je zde.

Rozpis večera:

18:30 – 19:30 D.A.D.
20:00 – 22:00 Kabát

První velký koncert na Vypichu se konal 12. září 2009 a byl největší tuzemskou akcí svého druhu. Kabáti návštěvností překonali i koncerty Madonny či Depeche Mode. "Popřeme světový mýtus, že musí přijet světové jméno, aby se sešlo tolik lidí na jednom místě," řekl tehdy už před koncertem manažer kapely Radek Havlíček. Ceny vstupenek se tehdy pohybovaly od 390 do 790 korun. Na konci roku 2010 pak Kabát převzal platinové album za prodej 50 tisíc kusů živé nahrávky z koncertu.

Letos 14. září Kabát vystoupil na letišti v Mladé Boleslavi na prvním ročníku rockového festivalu RockAir. Tam oznámil, že to bylo na delší dobu poslední vystoupení.

Kabát už přes dvě desetiletí hraje v sestavě Josef Vojtek (zpěv), Ota Váňa (kytara), Radek Hurčík (bicí), Milan Špalek (baskytara a texty) a Tomáš Krulich (kytara). První album ji motorovou kapela vydala v roce 1991. (sli)