Kabát vyjíždí na turné. S bigbandem

Redakce

Skupina Kabát vyráží příští rok na turné. S sebou si ovšem veze opravdický bigabnd.

"Ten nápad je zde již dlouho a vyplývá i z faktu, že se dechové nástroje často objevují v našich nahrávkách. Kopila si říkala, co by se stalo, kdyby se z toho udělal fór a pak i třeba polovina konceru?" píše Kabát v tiskové zprávě.

Kvůli atmosféře bude Kabát měnit celou scénu, těšit se tak můžete na pódium ve stylu kabaretů ze třicátých let, kdy je v době prohibice navštěvoval Al Capone. Chybět nebudou ani krásné tanečnice v dobových kostýmech. Celý projekt vnímá kapela jako volné pokračování projektu Banditi di Praga.

„Fanoušci Kabátu se nemusejí ničeho obávat. Nejde o hokus pokus za každou cenu. Trumpety používáme dávno a spojením s bigbandem to celé dostalo nový grády. Kabát si hraje to svý a bigband se k nám přidá. Nesnažili jsme se o přearanžování Kabátu do swingového kabátu, ale bigband funguje jako další dimenze, kterou si normálně na svých koncertech z mnoha nejen praktických důvodů nelajsneme," vzkazuje kapela. (sli)

Termíny Turné 2013: 

24. 4. Pardubice – ČEZ Aréna, 27. 4. Olomouc – Zimní stadion, 30. 4. Ostrava – ČEZ Aréna, 2. 5. Košice – Steel Arena, 4. 5. Zvolen – Zimný štadión, 7. 5. Bratislava – Incheba, 9. 5. Brno – BVV – Pavilon „P“, 11. 5. Plzeň – ČEZ Aréna, 14. 5. Praha – O2 arena