Káčin zápisník: 10 balících hlášek, který jsou tak trapný, že pokud zaberou, toho člověka byste si měli vzít

Kateřina Horáková

Jistou dobu panovalo zvláštní přesvědčení, že balící hlášky jsou absolutně trapná a nefunkční věc. To je velký omyl, přátelé! Víte, jak to je. Něco je od začátku debilní, pak se na to zapomene, s jistým odstupem to někdo opráší a je z toho hit! Přesně to se právě děje s balícíma hláškama. Protože jsem to řekla.

Není to tak dávno, co jsem se s jednou kamarádkou bavila o tom, že na mejdanech zkouší balit kluky na balící hlášky. Nejdřív sem se jí smála, ale když mi pak sdělila, že jí zafungovala jedna obzvlášť stupidní, smích mě rychle přešel.

„No to máš tak. Toho kluka si k sobě zavoláš a řekneš mu, ať ti dá ruku. Když dá, tak se tváříš, jako bys mu z ní věštila, po chvilce se na něj vážně podíváš a řekneš „Ty jo, to vypadá, že máš velký péro“,“ líčila mi s potutelným úsměvem. Chlapec se prý pobaveně zahihňal a do svítání byla ruka v kalhotkách.

Faktem je, že balící hlášky samozřejmě jsou dementní, pokud je pronášíte vážně. Ale když to umíte podat jasně ironicky a osoba, na kterou to zkoušíte, ironii pochopí a ocení smíchem, docela jasně to ukazuje, že máte oba smysl pro humor a jste naladěni na stejnou vlnu, takříkajíc. Takže já bych to vůbec nezatracovala. Dejte na mě a vyzkoušejte něco z následujícího seznamu. Čím trapnější, tim lepší, ale zase je potřeba poznat, kde má ten objekt hranici, víte jak.

  1. 1. „Věříš v lásku na první pohled, nebo mám projít kolem ještě jednou?“
  2. „Hraješ karty? Já jen, že bychom si to mohli rozdat.“
  3. „Super kalhoty, ty by vypadaly dobře na koberci v mý ložnici.“
  4. „Seš dobrá/dobrej v matice? Tak sečti nás dva, odečti zábrany, znásob romantiku a vychází ti skvělej večer.“
  5. „Máš ráda vítr? Že bych ti ho tam fouknul.“
  6. „Hele, ty nemáš kalhotky! Ne, počkej, promiň, to byla jen vize budoucnosti v mojí hlavě.“
  7. „Seš tak sladkej, za chvíli dostanu cukrovku.“
  8. „Ztratil jsem svoje telefonní číslo, nedáš mi místo něj svoje?“
  9. „Můžu tě k sobě pozvat na fair trade soya latté z recyklovatelného papírového kelímku?“
  10. „Asi mám něco s očima, nemůžu je od tebe odrthnout.“

Pojďme to udělat jako výzvu, což? V momentě, kdy se lidi natáčejí, jak na sebe lejou kbelíky ledový vody nebo probíhají lidskou uličkou, přičemž je jejich kámoši třískají batohama do obličeje, si myslim nemusíme hrát na to, že máme nějakou úroveň. Až příště půjdete do baru nebo někam jinam, kde může proběhnout nějaká lidská interakce, zkuste někoho sbalit pomocí jedný z výše uvedenejch hlášek a napište mi pak, jak to dopadlo. Nejlepší historku ukradnu a v dalším Zápisníku ji budu vydávat za svoji.