Káčin zápisník: 10 typů lidí, které potkáte na každé svatbě

Kateřina Horáková

Svatby všude! Tak vypadá posledních několik tejdnů mýho života a mně to nevadí. Svatba znamená chlast zdarma, jídlo zdarma, srandu zdarma a taky je to samozřejmě důkaz, že nějaký dva vaši kamarádi se maj hodně rádi, což vždycky potěší. Na těchhle akcích kromě nevěsty a ženicha potkáte hodně různých lidí, následujících deset ale bude vždycky a všude.

  1. Nas*aná babička

Přijede pozdě, zkritizuje nevěstu, ženicha ani nepozdraví, na obřadu protáčí oči, šampaňské na přípitek jí nechutná, pohaní svíčkovou i potetované kamarády, vyžere, co může, nechá si sestavit spešl výslužku a odjede domů s tím, že už je unavená a nebaví ji to. Ale pozvat jste ji museli, protože chcete dědit, že jo…

  1. Snaživá tchyně

Maminka jednoho z budoucích manželů, která před i během svatby se vším pomáhá, myslí to dobře, ale spíš ještě víc stresuje. Matky, no.

  1. Překvapivě mladá a totálně zlitá sestřenice

Je jí 16, ale vypadá na dvacet. Proto se k ní váš třicetiletý svobodný kamarád celý večer lísal a nalejval jí. Když to s postupem dne začalo být až moc intimní, byl kamarád upozorněn na skutečný věk své „partnerky“ a dále spatřen, jak vyděšeně prchá pryč ze svatby.

  1. Bratranec, co se rád pere

Nejdřív všechny bodře poplácává po zádech, čím víc ale pije, tím víc se snaží vyvolat konflikt, kterej by vedl ke rvačce, protože bez bitky není pořádná svatba, to je přece známá věc.

  1. Holka, která se cpe všude

S nevěstou nebo ženichem se zná dlouho, a to je vlastně jedinej důvod, proč je na svatbě. Nejdřív všechny komentuje, pak všechny ochmatává a předává jim životní moudra, na fotkách se cpe dopředu a div by nešla na první tanec se ženichem místo nevěsty. Je to prostě kráva a všechny sere.

  1. Kluk s podnosem panáků

Na kvalitní svatbě dostanete na uvítanou panáka domácí pálenky, ale tim by to mělo skončit. Přesto se najde člověk, který titul roznašeče panáků přijme za svůj a drží se ho klidně i do druhýho dne po svatbě. Ne nebere jako odpověď.

  1. Svědkyně, co se snaží organizovat zábavu

Takový to se zvedáním bot, vyprávění historek, znalostní kvízy… Standardní svatební „kulturní“ program většinou organizuje svědkyně nevěsty, protože holky tohle prostě milujou. Někdy je v tom ale až moc důsledná. Chcete si s čerstvými manželi dát v klidu dojemnýho panáka, ale nejde to, „protože za minutu začíná další hra a vy tam musíte jít. Hned!!!“ Prostě pohoda.

  1. Pár, co se přijel inspirovat na vlastní svatbu

Na svatbách je spousta hotových párů a taky párů, který to teprve čeká. A vždycky se tam najde minimálně jeden pár zasnoubený. Tahle svatba je pro něj v podstatě takovej IRL Pinterest. Oba kladou tunu otázek na dodavatele, cenu, stres a nezapomínají připomínat, že se za chvíli taky berou.

  1. Kámoš, co všechno zařídí

Skutečný bůh akce! Aniž by se ho někdo prosil nebo to sám dával najevo, je to on, kdo obratem dojel do města pro plastový lžičky, protože došly, zachránil ženichova synovce před jedoucím autem a nešel na obřad, aby hlídal prase na rožni.

  1. Člověk, kterýho nikdo nikdy neviděl

Není na seznamu hostů, k nikomu nepatří, s nikým nepřijel. Nejvíc toho sní, nejvíc toho vypije a při proslovech vykřikuje trapný poznámky. Kdo to, sakra, je?