Káčin zápisník: 10 věcí, který by bezdětný lidi neměli říkat dětným kamarádům

Kateřina Horáková

V jistým věku se vám začne dít taková věc; lidi kolem vás plodí a rodí děti. Skvělá věc, tyhle děti. Když si je můžete jen sem tam půjčit teda. Každopádně, pro vás to znamená jednu věc – musíte se naučit, že některé věci se více či méně čerstvým rodičům neříkají.

Narodilo-li se vašim kamarádům dítě, vezměte všechno, co o těch kamarádech víte – a zahoďte to. Právě se z nich stali úplně jiný lidi. Ne horší. Jenom jiný. Znamená to, že na večírky už chodit nebudou a když, jedině na mejdany, který v osm večer končí, nikoliv začínají.

Taky to znamená, že s nima musíte začít mluvit trochu jiným způsobem. V podstatě se to liší jen v tom, že si v hlavě vytvoříte seznam věcí, který před nima nebo přímo jim radši nebudete říkat, pokud je nechcete rozplakat, urazit nebo naštvat.

Následující desítku jsem vyzkoušela za vás; protože ani já nejsem bezchybná. Občas jsem debílek s vypnutym mozkem a vypouštim z pusy hrozný věci. Jako třeba…

  1. „To znám, když si nemůžeš sednout, mě teď taky hrozně bolí sedět, ten můj mi včera dost naložil.“ (Říct něco takovýho holce těsně po porodu je poněkud netaktní.)
  2. „Dorazte, začínáme tak kolem jedenáctý a jedeme do rána.“
  3. „Včera sem šla spát v deset a probudila se v osm sama od sebe a krásně odpočatá, nádherný to bylo.“
  4. „Poslední dobou mě bolí za krkem, budu si muset zajít na masáž.“
  5. „Docela na nás poslední dobou serete, ne?“
  6. „Ty hele, nezlob se na mě, ale já fakt nevidim moc rozdílů mezi vaší dcerou a mejma kočkama.“
  7. „Kam letos pojedete na dovolenou?“
  8. „Začíná se chovat jako rozmazlenej spratkoidní jedináček, to by chtělo ještě druhý, ne?“ (Tzv. dvojitý zásah.)
  9. „Vypadáš hrozně.“
  10. „Dyť je to super, děti. Už se těšim, až budu mít svoje. Ale já ho asi teda nenechám dělat *doplňte libovolnou věc, kterou dítě dělá bez ohledu na to, jestli ho někdo nechal, nebo ne*.“

Bacha na to. Víte, že mně můžete věřit!