Káčin zápisník: 10 věcí, podle kterých jsem letos poznala, že už jsem stará na léto a na život vůbec

Kateřina Horáková

Léto a prázdniny jsem nikdy nijak zvlášť nemilovala. Rodiče mě „v mým zájmu“ nejdřív posílali na debilní tábory, a pak na debilní brigády. Teprve před rokem jsem poprvý zakusila krásu toho mít v létě volno a třeba i peníze někam vyrazit. Bylo to super, ale jednou mi to stačilo.

Teprve před rokem jsem začala chápat, proč jsou všichni z léta vždycky tak hotoví. Sluníčko, mírnější šéfové, dovolený, voda, zmrzlina, větší tolerance okolí k tomu, v kolik hodin si dáte první alko drink… Dost smůla pro mě, protože jak jsem z toho loni byla nadšená, letos jsem jen z představy léta vyčerpaná už od 15. května.

Pár tejdnů mě to docela štvalo, protože jsem se těšila, že po skvělým létě 2017 chytnu ten elán znovu a léto 2018 si udělám ještě hezčí. Kam se poděla energie, proč jsem tak znechucená? No, jako většinou jsem došla k závěru, že léto jako takový patří k věcem, na který jsem moc stará, a to v tom smyslu, že je na něm víc věcí, co mě rozčilujou, než těch, co mi dělaj radost. A to je životní postoj důchodců.

  1. Jedu sice na Colours, ale bydlet ve stanu fakt nehodlám. Bydlet budu u ségry kolegyně z práce, pěkně v bytě s postelí a sprchou. A než jsem to dohodla, zvažovala sem hotel.
  2. Na ty Colours se mi moc nechce, protože lidi, předražený hnusný pivo, fronty, vedro, prach, smrad. Ale bydlení mě nic nestojí, cestu mám zadarmo a vstupenku taky. UŠETŘIM maximum!
  3. Nejvíc se těšim na největší (a dost popový) jména z line upu a rozhodně nemám v plánu vytipovávat neznámý obskurnosti z programu a přebíhat mezi stagema.
  4. Po Colours mám 11 dní dovolený, kterou budu trávit u kámoše na chatě. S holkou toho kámoše. Ona bude pracovat, já budu psát knížku, protože na to normálně nemám čas. Ano, beru si dovolenou na to, abych mohla pracovat.
  5. Na žádnej další festival nejedu, protože jeden na rok je podle mě až moc.
  6. Přiměřeně smradlavý lidi v MHD mě už neštvou tolik jako dřív, protože smrdim s nima a je mi to jedno.
  7. Nenosim kraťasy, protože nemám čas si pořádně holit nohy, nechci rakovinu, takže se neopejkám, a už mám fakt viditelný křečáky.
  8. V noci nespim. Aby mi nebylo vedro, musim mít otevřený okna. A přes otevřený okna slyšim všechno. Všechny návštěvy u sousedů, hudbu od spolubydlících, diskuze z kavárny ve vedlejšim dvoře. Dřív mi přišlo hezký, jak to u nás žije. Teď bych se každou noc nejradši pobodala.
  9. Chodím s mastným ksichtem, protože vykašlat se na krém na obličej a nějakej ten make up už si prostě nemůžu dovolit.
  10. Než absolvovat další infekce z bazénu, to radši chcípnu na břehu rybníka. Jednou jsem se letos nějakym nedopatřením dostala do vody, mokrý plavky si hned nesvlíkla a měla sem zánět ledvin tzv. na hned.

Takže bych fakt hrozně ráda měla kytky ve vlasech, bosý nohy a nosila letní šaty bez podprsenky, místo toho jsem ale na většině letních sešlostí ten debílek v černejch hadrech, co se paří i ve stínu a nervózně kouká na hodinky, kdy už konečně bude podzim. FYI, do konce léta zbývá 51 dní.