Káčin zápisník: 2 lžíce sebelítosti a podávat pod dohledem koček aneb Vaříme s kuchařkou pro singles

Kateřina Horáková

Nedávno na sociálních sítích proběhl obrázek úplně nové kuchařky, která je dostupná v českých knihkupectví – kuchařky pro singles. Ok, jasně, díky!

Takže tahleta kuchařka má zjevně radit, jak si chutně a výhodně vařit, když vám stačí jedna porce. Podle mě je teda nejekonomičtější uvařit si normální dávku nějakýho jídla a mít ho na víc dní. Navíc, pokud umíte dělit čtyřma, žádnou speciální kuchařku nepotřebujete, ale ok.

Tu jistě skvělou publikaci jsem nečetla, ale kdybych ji psala já, doufala bych, že budou ty recepty uvnitř aspoň nějak kreativní. Takže jsem dala dohromady jeden svůj oblíbenej. Vymyslela jsem ho sama a docela často ho teď aplikuju. Je to recept na dietní večerní salát a dezert pro ty, kteří rádi mlsají. Nuže:

Sebelítostivý salát

Potřebovat budete: 2 velká rajčata, 1/2 salátové okurky, ½ červené papriky, lžíci chia semínek, slzy sebelítosti, neoplodněnou menstruační krev, kyselou slinu z nikým nelíbaných úst a pokud to máte rádi pikantní, pár strouhaných kočičích drápků.

Postup: Zeleninu nakrájíme a ve větší míse promícháme. V menší mističce vyrobíme zálivku smícháním tekutých přísad. Zeleninu přelijeme zálivkou, zasypeme chia semínky a dle chuti i kočičími drápky.

Pokyny pro servírování: Podáváme v misce z Ikey u sledování Sexu ve městě nebo projíždění svatebních fotografií ošklivých spolužaček ze základky.

Pokud vás Sebelítostivý salát neuspokojil, můžete si dát ještě zmíněný dezert…

Potřebovat budete: takovou tu absurdně velkou Milku, kelímek zmrzliny, celou bonboniéru nebo jakoukoliv jinou naddimenzovanou věc složenou téměř výhradně z cukru.

Postup: Ingredienci vezmete a položíte ji přesně 2 metry od sebe. Po chvilce se pro ni natáhnete a přitáhnete si ji blíž. Po 5 minutách váhání otevřete obal a zkonzumujete jednu malou část. Postup opakujete po minutě, dokud nejste v polovině. Zbývající polovinu se slzami na krajíčku během několika vteřin spořádáte.

Poznámka: Pokud se vzápětí začnete cítit jako zoufalé zvíře, postup jste provedli správně.

Tak já myslim, že kvalitní single meníčko, co?