Káčin zápisník: 5 lidí, kvůli kterým jsou klubový koncerty zcela nesnesitelný

Kateřina Horáková

Podzim definitivně přišel, což znamená mimo jiný konec open airů. Chcete na hudbu? Musíte do klubu. Co si budem, neni to top. Snad každá pražská venue má nějakej problém, někde je strašná akustika, jinde dementní zvukař, onde necháte za hnusný pivo na baru půl výplaty. A jestli něco už tak těžko zkousnutelný koncerty v klubech dělá ještě míň snesitelnýma, tak jsou to lidi...

  1. Debílek s drinkem v kotli

Proti kotli vůbec nic, dokonce ani proti mosh pitu. Má to svý pravidla, lidé jsou hodní, když do toho nechcete, tak prostě uhněte. Když už ale je, dopijte si svý pití, než začnete skákat a rozhazovat rukama jak mentál. Zlejt někoho pivem ve třiceti stupních na fesťáku je ok, zlejt někomu pivem kabát, aby se pak šoural domu zimou mokrej a s myšlenkou na prachy za čistírnu fakt ne.

  1. Dvoumetrovej ochranář

Týpek, co měří jak dva normální lidi, dorazil se svojí milovanou, která je většinou úplně prťavá. Je to džentleman každym coulem. Svou polovičku vysazuje, aby viděla, rozráží dav, aby mohla projít, a v davu pod podiem ji zuřivě brání před sebemenšim kontaktem s kymkoliv jinym. Škoda, že ta galantnost končí právě s jeho buchtou a ve snaze dostát kavalírským povinnostem je mu fuk, že dalším pěti holkám dá loktem do zubů nebo jim totálně znemožní výhled.

  1. Váš / vaše ex, co je tam na rande

V klubu můžou nastat dvě nebezpečný situace, u kterejch je problém, že se z nich nedá zdrhnout tak dobře jako z venkovního koncertu – požár a neplánovaný setkání s bejvalym partnerem, co se tam vyrazil kulturnit s novym objevem. To první je míň brutální a aspoň to máte rychle za sebou.

  1. Známej, co se na vás nalepí

I tady je problém, že z klubu nezdrhnete, a je tu jen omezenej počet místností, respektive jedna místnost. Na koncert si lístky kupujete dopředu, takže buď víte, že chcete jít s někým, nebo chcete jít sami. Vždycky se ale najde někdo, koho trochu znáte, ale zas ne moc, kdo se na vás nalepí. Sociální fóbie najíždí za 3, 2, 1…

  1. Buzerant

Buzerant ve smyslu naprosto neznámej nýmand, co vás buzeruje. S klubem nemá nic společnýho, je tam na stejný pozici jako vy. Nicméně mu to nebrání trousit poznámky jako „Tak moh byste se trochu šoupnout, ne?“ nebo „Tady asi někdo nepochopil, že si má dát věci do šatny“, případně „No jo, hlavně si to natoč a dej na Instáč“. Na Instáč si to dám, bez starosti… A taky ti dám brzo pěstí, idiote.

Podzim miluju, ale už aby byla zpátky doba, kdy si kapelu můžete užít pěkně v pohodě, nohy v trávě, voči na nebe, pohoda, cigárko. Ach jo. Chybí mi léto.