Káčin zápisník: Jak zmáknout hezkou a stylovou rozlučku a nezbláznit se

Kateřina Horáková

Před pár měsíci mě moje brzo vdaná kámoška požádala, jestli bych jí neuspořádala rozlučku, protože přes večírky sem největší borec. Nadchlo mě to, dojalo a říkala jsem si, že to bude easy peasy záležitost. Já vim, sem naivka…

„Ty pořádáš rozlučku, jo? Uf, tak to teda pevný nervy!“ řeklo mi nezávisle na sobě asi pět lidí, když jsem jim nadšeně oznámila, že mě kamarádka požádala o tady tuhletu službičku. Nejdřív jsem se smála, ale postupně mě ty pochybovačný bastardi totálně vystresovali.

Co může bejt tak těžkýho na tom domluvit večírek pro 15 holek? Hahahaha. Haha. Ha. No. Datum jsme si určily už asi dva měsíce dopředu a dohodly se, že to udržíme klidný, ale trochu speciální, takže večeře, bar, klub a tanečky. Jak se akce blížila, nic se nedělo a všechno šlo podle plánu. Takže mě to znova vystresovalo! No a nakonec…

Asi dva týdny předem se začalo mluvit o tom, jestli by to nešlo přesunout na jiný den. Asi deset dní předem se začaly účastnice omlouvat, že nedorazí. Pak se vzpomnělo na dárek. Pak se vymyslel nový bod programu. Pak ještě další nový bod programu. To všechno jsme celou dobu komunikovaly ve třech a zbytek mlčel. Dopadlo to tak, že jsme hodinu před rozlučkou s jednou z pomáhajících seděly u vína a zoufale se na sebe smály, že teď už to prostě nějak musí klapnout. Samozřejmě to ve finále bylo krásný, nevěsta spoko, ale ten voprc?!

Tákže, pokud vás čeká pořádání rozlučky a nemáte žádnou zkušenost jako donedávna já, tady je několik dobrejch rad…

  1. Nestresujte se s čelenkama s penisy, růžovejma tutu sukýnkama, stejnýma outfitama a dalšíma blbostma, rozhodně ne den před rozlučkou. Stejně je to všechno kýč.
  2. Když někdo, kdo o datu konání ví dva měsíce, řekne dva týdny před akcí, jestli by to náhodou nešlo přesunout, že se mu to úplně nehodí, použijte jedinou odpověď: NEŠLO!
  3. Chcete-li být organizačním králem rozluček, zapojte do organizace všechny. Takzvaně rozdělte (úkoly) a panujte.
  4. Ve chvílích největšího stresu si vzpomeňte, že nevěsta je na tom kvůli svatbě ještě hůř a pravděpodobně jí jde hlavně o to se pořádně vyndat. Pokud ne, změňte nevěstu.
  5. Pokud se mezi sebou s účastnicemi neznáte, vykašlete se na hry a běžte do obchodu s vibrátorama. To zaručeně prolomí ledy. Vyzkoušeno za vás.

Hezký loučení se svobodou všem skoro nesvobodným lidem dobré vůle!