Káčin zápisník: Kdo po sexu píše jako první? Potřebujeme revoluci etikety!

Kateřina Horáková

Říká vám něco „Han shot first“? Pokud jste kluk nebo holka, co má upřímně rád / a Star Wars, tak patrně ano. Jinak - jde o scénu, kde Han Solo vystřelí na padoucha a kterou v re-edicích tvůrci trochu změnili a je to najednou celý takový nějaký divný… To je ale celkem jedno, jen mi to přišlo jako dobrá paralela k situaci, kdy mezi heterosexuálním párem proběhne první sex a přichází jiné nervózní poprvé – kdo se jako první ozve.

V ideálním světě někoho potkáte, párkrát se sejdete na drink, rozumíte si, je tam něco víc, tak dát jedno rande, druhý rande, pátý rande, zamilujete se a až pak, když jste si oba jistí, že spolu chcete být, si to rozdáte. Jenže v tomhle světě my nežijeme. Spíš v jeho naruby obrácený verzi. Sex většinou přichází hned a až posléze zjišťujete, že ten chlap možná není jenom penis.

Proto existuje ta problematická situace, kdy si po několika nezávaznejch schůzkách prvně zašu*áte, přichází tzv. den poté a vy jste v napětí, protože ani jeden z vás neví, co že teda přesně jste. Znamená to, že když byl sex, tak spolu teda chodíte? Nebo to nezmění vůbec nic? A co když to bylo blbý? Tolik otázek!

A ano, mají je především ženy. A taky si na odpovědi na ně musí počkat. Tahle společnost totiž drží nepsané pravidlo, že po prvním sexu musí ŽENA počkat, až se jí MUŽ ozve. Existuje tuna článků o tom, že pokud si to chce zopakovat, měl by napsat asi 5 až 8 hodin po aktu nějakou casual zprávu, na kterou se dá navázat. Ještě víc textů je pak o tom, co dělat, aby ženě během toho čekání nehráblo, ze kterých hraje prim tvrzení, že když vydrží nenapsat, v očích muže bude mít větší hodnotu.

W.

T.

F?

Tak zaprvé. Odmítám přijmout, že bych byla horší člověk proto, že někomu napíšu zprávu. Když někomu nepíšu, je mi ukradenej, a když někdo nepíše mě, předpokládám, že jsem já ukradená jemu. Jsem teda podle týhle logiky kvalitní žena jen tehdy, když vypadám, že lidi, se kterejma spim, jsou mi volný. Cuo?

Já asi dokážu pochopit tu rovinu, že když po sexu napíše první holka, může vypadat jako needy hysterka. Ne, moment. Nedokážu. Vy, kdo si to myslíte, viděli jste někdy hysterku? Hysterický je, když se bavíte s jinou holkou a ta první vám udělá scénu. Hysterický je, když vám někdo po sexu začne posílat tuny srdíček a přejmenuje si vás v konverzaci na „myšáčka“. Myslim, že napsat někomu, s kym se vyspíte, nenásilnou zprávu, abyste mu dali najevo, že za vás dobrý, je prostě na místě bez ohledu na pohlaví. Je to asi trochu crazy myšlenka, ale navrhuju plošně zavést taktiku „Líbí se ti? Prostě napiš a ser na to, co ti radí ženský magazíny“. A pokud máte pocit, že takováhle douška ve vašem posledním zářezu vzbudí dojem, že ho uháníte, bylo by asi na místě přehodnotit, s kym to sakra spíte.

Muži přesně vědí, proč mlčíme. Vědí, že i když jim nepíšeme, tak čekáme, až napíšou oni nám, a já znám jen málo holek, který by během tý komunikační prodlevy stejně neměly telefon přilepenej k ruce a nekrátily si to analyzováním všeho, co se mezi nima a tím konkrétním chlapem stalo. Pánové vědí i to, že ten nezájem je nahranej. Když se s někym párkrát sejdu a pak mu dám, tak mi přece není jedno, to by intimní kontakt proběhl hned a neztrácela bych čas s nějakejma drinkama a konverzací, ne?

Navíc se pak stejně většinou stane to, že se holka opije a napíše. A tyhlety drunk texts jsou hodně velkej turn off, jak víme. Doporučuju teda vám všem, bez ohledu na to, co máte schované ve spoďárech, abyste psali na všechny strany a bez omezení.