Káčin zápisník: Návod, jak si sestavit ideální partu na festival

Kateřina Horáková

Přátelé, zase jsem jednou jela na festival a bylo to dobré. Ani ne tak proto, že by byl geniální program, dokonce to není ani tím, že jsem tam pojedla velkou horu skvělýho festivalovýho smaženýho jídla. Letos jsem totiž přišla na ideální kombinaci lidí, se kterejma na takovou akci jet, aby mě to nes*alo.

Je super být spontánní. Ale víc super je být prozíravý a to, co lze ovlivnit, si pěkně naplánovat a dopředu zařídit. Člověk na to přijde až s věkem a nejvíc se to projevuje v rámci letních radovánek, jako jsou dovolený a hlavně festivaly. Zásadní pro takovou akci je parta, se kterou na ni vyrazíte. Dřív sem to nechápala, teď už jo.

Ještě důležitější je, co za lidi v tý partě je. Myslim, že sem přišla na magickou formuli, která se navíc dá aplikovat i do běžnýho života. Takže si sepište seznam svejch kamarádů, vyberte vhodný lidi podle následujícího vzorce a zbytek pošlete do pi*e. Myslim to vážně, nemilosrdně je odstřihněte, fakt.

  1. Někdo, kdo hodně kalí

Člověk, se kterym se můžete ztřískat jak mentál, bude furt vypadat hůř než vy a nebude vás vůbec soudit.

  1. Dospělák

Někdo, kdo naopak nekalí vůbec nebo jen velmi decentně. Najde vám spoj ve městě, který neznáte. Zavolá tágo. Zaplatí sekeru, protože to pro něj neni problém. Postará se, vymyslí, zařídí. Taková lidská kotva ve vašem zmatečným životě.

  1. Stabilní, milující se pár

Pokud někoho máte, máte v nich vzor, jak to dělat. Pokud nikoho nemáte, máte v nich naději, že jednou něco takhle hezkýho taky zažijete. Uklidňující zenová dvojice pro chvíle, kdy propadáte depresi.

  1. Někdo, kdo pro vás má více či méně tajnou slabost

Platonka, která vám zvedá sebevědomí a se kterou se v osamělých momentech pod vlivem omamných látek můžete třeba lehce, nezávazně potulit. Jenom je třeba to udržovat na neutrálu.

  1. Silák s malym mozkem, ale dobrym srdcem

Člověk, kterej se nebude bát vás chránit, a to klidně i fyzicky, když vás dementní lokál se dvěma promilema v krvi začne balit ve frontě na langoše a poté, co ho slušně odmítnete, začne řvát, že jste zku*vená lesba. Jo, to se mi fakt stalo. Vítejte v Ostravě.

  1. Soudce z lidu

Většinou ženská, která nikdy nejde daleko pro hejt na skupinku puberťaček s květinovejma korunama a třpytkama na ksichtě.

  1. Extrémně vtipnej člověk

V případě mojí party jsem to, jak jistě sami vidíte, já. Pokud to v případě vaší party nejste vy, najděte si někoho, s kym je sranda za všech okolností.