Káčin zápisník: Období šedobílé břečky je tady aneb 6 důvodů, proč sníh fakt není super

Kateřina Horáková

Tak je to konečně tady. Období předčasnejch koled, čas, kdy ta otravná písnička od Mariah Carrey vystřelí na vrchol žebříčku nejposlouchanějších songů na Spotify, chvíle, kdy je potřeba vytáhnout péřovku, boty s beránkem a vyrazit se do ulic Prahy brodit hnusnou, polorozmrzlou, šedobílohnědou brečkou.

Miluju Vánoce. Teda, nemiluju Vánoce, miluju advent. To období, kdy se na Váncoe těšíte, peče se cukroví, všechno se zdobí, vymýšlíte dárky, potkáváte se s lidma, který jste rok neviděli. Všichni jsou tak nějak milejší a benevolentnější, když už se blíží ty svátky. Problém je, že v našich končinách to s sebou přináší jedno – nechutnou m*dku, která si říká sníh.

Jsou prostě věci, který do města nepatří. Extrémní vedro. Elektrokolběžky. Odhalenej pivní pupek. SNÍH. V Praze, jakmile zasněží, stane se následujících 6 věcí, který jsou extrémně votravný…

  1. Všichni to začnou fotit a natáčet

Jo, my vidíme, že sněží, není třeba solit to do dvaceti storíček, nebuďte hysterický.

  1. Všichni si začnou stěžovat, že to všichni fotí a natáčí

Jediná věc otravnější než pět videí okna, na který padá sníh, je pět videí, ve kterých mluvíte o tom, jak jsou všichni dementní, když točí okna, na který padá sníh.

  1. Chvíli je to sníh, chvíli déšť

Procházet se mezi vločkama je celkem poetický, ale při zimních teplotách v Česku se to prostě co chvíli mění. Vyrazíte v klidu do sněhu a než dojdete na tramvaj, jste prostě regulérně zmoklý, protože místo sněžení začalo pršet a deštník pochopitelně nemáme. Ten se totiž do sněhu nenosí. Ach jo.

  1. Zamrzají pod tím auta

Lepší než ranní rozvcička je vstávat o půl hodiny dřív, aby člověk z auta dostal namrzlou vrstvu tý bílý věci. To fakt posiluje charakter a rozšiřuje slovní zásobu nadávek.

  1. Zamrzají pod tím chodníky

Napadne sníh, rozteče se a namrzne. Nic moc pokud máte třeba umělou kyčel, berle, anebo jako já bydlíte uprostřed obřího kopce, ze kterýho se v zimě na tramvaj do centra jinak než po zadku prostě nedostanete.

  1. Je to prostě bordel

Sníh, kterej napadne v Praze a roztaje, na sebe nabalí všechnu špínu ulic, takže to, čim se brodíme, v sobě obsahuje bahno, hovna, moč, zvratky, prostě všechno, co se za rok pěkně navršilo na cestách. Takže ty nový zimní kozačky, nebo ještě savější plyšový bačkory, který část lidí z nějakýho důvodu odmítá přestat nosit, máte vymáchaný v tý největší špíně. Pohoda.

Kdybych chtěla sníh, přestěhovala bych se na hory. A vůbec. Doufám, že sníh chcípne.