Káčin zápisník: Starou kočku novým kouskům… Naučíš? aneb Káča v autoškole, 1. kolo!

Kateřina Horáková

Je-li vám míň než 25, prozradim vám jedno tajemství. Jakmile se přehoupente a začnete se přibližovat třicítce, dostaví se lítost, že ste některý věci neudělali dřív. Třeba že jste nezačaly používat krém proti vráskám hned v osmnácti, jak radí Eva Herzigová. Nebo že jste si neudělali řidičák jako Káča…

Když je člověk mladej, je hloupej. Má pocit, že má na všechno dost času, že některý věci nepotřebuje, že rady rodičů sou blbý. Ale jak stárne, všechno se to obrací. Asi tak nějak sem se já ve svých 27 letech rozhodla, že by bylo vhodný udělat si řidičák, protože i když absolutně nemám na to koupit si auto, jednou to třeba bude jinak. Ale ve 40 už by mě do autoškoly asi nikdo nedokopal, navíc teď mi ještě nebylo blbý si o peníze na tuto skvělou věc říct k Vánocům mamince a tatínkovi.

Asi tak od konce ledna už sem se nemohla vymlouvat na počasí a teď jsem teda absolvovala první jízdu. Moje dojmy? Hele… Řízení je super!

Všem ukážu!

„Hele, mně se od malička zdá o tom, že řídim auto, jen počkejte, ještě v sobě objevim skrytý vlohy,“ říkala jsem posledních několik tejdnů kámošům za doprovodu jejich hurónského smíchu. Jasně, Káča, která je schopná vylítnout i za to, že někdo omylem práskne dveřma a je schopná udělat sama sobě bouli tak, že si pustí činku na hlavu, jelikož v playlistu ke cvičení zrovna zaznělo tleskání (to se možná stalo… možná ne… spíš ale jo), není zrovna někdo, kdo by se měl pouštět do pražskýho provozu. Ale já vám všem ukážu, reagovala jsem na ty posměváčky v hlavě.

A pravděpodobně ukážu! Pan instruktor mi totiž dal pomyslnou sušenku a pohlazení, když říkal, že jsem šikovná a že mi to tuze šlo! Takže já si to pochopitelně zcela logicky vykládám tak, že jsem zázračnej super talent a nejpozdějš v srpnu se vidim, jak drandim s větrem ve vlasech. Otázkou je, jak se uvidim za pár tejdnů, až to při parkování nabořim do nějakýho auta nebo přejedu chudáka zoufalýho důchodce. Ach bože. Oni po těch silnicích vlastně choděj lidi! Doufám, že ve vězení maj dobrej internet…