Káčin zápisník: Svatební bazárek? Spíš bizárek aneb Nový Mimibazar očima single lady s kočkami

Kateřina Horáková

K vlastní svatbě mám daleko asi stejně, jako má třísetkilový špekoun daleko do cílový rovinky maratonu. Chlapský rameno nikde, kočky přibývaj… Bohudík moje kamarádky nejsou životními ztroskotanci a vdávají se. Bohužel mě ale taky zasvětily do něčeho, co se jmenuje Svatební bazárek.

Tak hele, já vim, že teď budu znít jako zapšklá verze Bridget Jones, ale ženský, hrabat vám má až v těhotenství kvůli hormonům. Můžete mi vysvětlit, proč se to děje výrazně dřív, už před svatbou? Vdávalo se mi teď pár kamarádek, a jak mi bylo vysvětleno, i na svatební srandy existuje bazarová stránka na Facebooku. Asi netřeba rozepisovat, dá se tam pořídit výzdoba, kontakty, třeba i šaty z druhý ruky, což nevěstám šetří prachy. Cajk. Kdyby to ale bylo takhle krásný a jednoduchý…

Kromě výše uvedenýho se tam totiž vyskytuje několik opakujících se úkazů, který mě zcela upřímně fascinujou a dováděj mě až k mírně sebelítostivý myšlence, jak je možný, že holky, co si chce někdo vzít, jsou takový píp, zatímco já mám furt jen ty kočky. Například…

  1. Ženy velikosti 48 a víc si myslí, že korzetový šaty jsou dobrej nápad

Já měla za to, že na svatbě chce každá vypadat co nejlíp, nebo aspoň jako princezna. Evidentně ne. Evidentně jsou holky, co se chtěj nacpat do šatů, který vůbec nejsou určený jejich rozměrům, samotná jejich konstrukce tomu naprosto odporuje. Trocha sebereflexe, holky! Existuje spousta super střihů na dámy při těle, proč si teda nevybrat z toho a vypadat v ten důležitej den hezky, když všechny ostatní dny je vám úplně jedno, že jste vyžraná prasnice (to teda předpokládám, jinak byste se sebou něco dělaly a vůbec bychom se o tomhle nebavily)?

  1. Barvy dělají problém i ženám. A taky význam slova „decentní“

„Ahoj nevěsty, sháním decentní stojánky na jmenovky, něco přírodního, třeba dřevo, a třeba do fialova nebo do růžova“ – tak zní poptávka na bazárku. A nabídka? Dvacet miliard fotek, na kterých není vůbec nic, co by bylo byť jen vzdáleně decentní, přírodní, fialový nebo růžový.

  1. Vkusná rozlučka se svobodou neexistuje

Ale fakt. I když je ve skupině slepic jedna s mozkem, stejně ji ty ostatní udolají, a pak nastupujou striptéři a čelenky s penisama. Jediná vkusná rozlučka, na který jsem byla, byla rozlučka jedný z mejch zmíněnejch čerstvě provdanejch kamarádek, a to jenom proto, že sem ji pořádala já. Sorry not sorry.

  1. Celej smysl svatby je: „Někdo si mě vzal, tudíž sem lepší než vy ostatní a nacpu vám to do ksichtu“

Na bazárku se docela často objevujou fotky ze svateb. Někdy se tím loučí aktivní přispěvatelky, někdy se skrze ně prodává, co se prodat dá. A někdy jsou to prostě random fotky random páru s popiskem „nikdy jsem sem nic nenapasala, ale když už tu sem, tak se podívejte, jakou jsem měla hezkou svatbu“. Nutno dodat, že 99% takových příspěvků hezkejch není ani trochu.

  1. Ženský jsou svině

Na bazárek se občas přijde poradit nějaká nevinná nešťastnice, že si není jistá účesem nebo líčením. Předpokládám, že tím nechce otravovat kamarádky, a tak se obrací vlastně celkem logickym směrem. Místo konstruktivní kritiky ale slízne hromadu keců, že její volba je hnusná, navíc od pipiny, která se vdávala oblečená v růžovým muffinu a s očníma stínama až k obočí. TOP!

Takže prosim vás. Až se budete vdávat, do Svatebního bazárku nevstupujte. Pověřte svoji svědkyni, ať to odtrpí za vás. Nebo si najděte bohatýho kluka, ať si můžete všechno sehnat normální cestou. Tohle je totiž vopravdu hrozný.